Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britský App Store zdraží o čtvrtinu. Kvůli brexitu

Britský App Store zdraží o čtvrtinu. Kvůli brexitu

Apple je jednou z technologických firem, která zareagovala na pád britské libry po tzv. brexitu, tedy oznámeném odchodu Spojeného království z Evropské unie. Již na podzim Apple skokově zdražil hardware v Apple Store, nyní se podobná regulace cen dotkla i virtuálního obchodu App Store.

Firma rozeslala vývojářům e-mail s tím, že všechny aplikace a nákupy v nich budou v rámci britského obchodu skokově zdraženy o 25 procent. Nejnižší částkou, za kterou vývojáři mohli prodávat svoje aplikace, bylo až doposud 0,79 libry. Po zdražení tato částka stoupne na 0,99 libry. Druhý stupeň původně za 1,49 libry bude nastaven na 1,99 libry.

Jedinou položkou, u níž byla zachována cena, je předplatné. To se může týkat například služeb pro streamování hudby, filmů nebo doručování elektronických časopisů.

Před referendem o setrvání či opuštění Evropské unie se britská libra prodávala za 1,48 dolaru, nyní je to částka 1,22 dolaru. Krok Applu je tedy pochopitelný a postupně jej budou následovat i další zahraniční společnosti působící na britském trhu.

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SVĚTA INOVACÍ NAJDETE NA ŽIVĚ.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek