Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Czechia v srdci Evropy. Mapy Googlu už na Czech republic zapomněly

Czechia v srdci Evropy. Mapy Googlu už na Czech republic zapomněly

Zprávy o novém oficiálním anglickém názvu Česka loni vyvolaly vzrušené debaty, rychle se na ně ale trochu zapomnělo. Teď je možná oživí krok Googlu, který název zanesl do svých map, jak upozornil server Technet.cz.

Czechia na mapách nahradila původně používaný název Czech republic, který kvůli jeho délce bylo občas nutné zkrátit. Vyhledávání to samozřejmě neovlivní, jedná se jen o zobrazení na mapě samotné.

Server Technet připomíná, že se dosud jedná o zřejmě nejviditelnější využití nového označení. Na rozdíl od propagačních materiálů Česka, kde se slovo Czechia objevuje, si mapy Googlu každou chvílí prohlíží miliony uživatelů.

Debata o správné jednoslovné formě překladu slova Česko se vedla opakovaně. Podle zdůvodnění tuzemské diplomacie, na němž se podíleli experti, je varianta Czechia z hlediska jazykovědy i geografie správná a má své historické odůvodnění.

Oficiální jednoslovný název Česko (Czechia) nenahrazuje název Česká republika, je jeho kratší alternativou. Záleží vždy na daném subjektu, zda se rozhodne užívat delší nebo kratší verzi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek