Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook chystá spuštění vlastní verze Youtube

Facebook chystá spuštění vlastní verze Youtube

Největší sociální síť světa - Facebook - tento týden oznámil, že chystá spouštění vlastní platformy pro přehrávání videí. Zprvu to vypadalo, že společnost Marka Zuckerberga zacílí na služby jako jsou Netflix nebo Amazon Prime Video, což znamená, že bude na bázi předplatitelství poskytovat svým uživatelům neomezený přístup k filmům a seriálům. Skutečnost ale nakonec bude jiná. Facebook totiž plánuje spuštění vlastní verze Youtubu. Tedy prostoru ke sdílení uživatelských videí.

Zuckerberg při oznamování finančních výsledků společnosti za poslední čtvrtletí uvedl, že jeho společnost nemá o obsah, jenž nabízí třeba Netflix zájem. Místo toho chce svým uživatelům dále nabízet krátká videa. Tvůrcům video obsahu navíc slibuje podíl peněz z reklamy, tak jak to známe z Youtube.

 

Finanční ředitel Facebooku Facebook CFO David Wehner také rozvířil spekulace o tom, že už by jeho sociální síť nakupovala práva na filmy a televizní pořady. Podle Facebooku nemá konkurování zavedeným službám, která filmový obsah poskytují, přílišný smysl. Uživatele Facebooku totiž videa sledují především na malých obrazovkách svých mobilních zařízení, zatímco jsou limitování svým datovým tarifem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek