Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook pohřbíval. Za mrtvé prohlásil miliony uživatelů

Facebook pohřbíval. Za mrtvé prohlásil miliony uživatelů

 Velké množství uživatelů sociální sítě Facebook bylo v pátek kvůli neobvyklé programové chybě na svých profilech označeno za mrtvé. Stalo se tak i šéfovi společnosti Marku Zuckerbergovi. Firma chybu po chvíli opravena a její vedení firmy se omluvilo, napsal server BBC News.

"Doufáme, že lidé, kteří milovali Marka, najdou útěchu ve věcech, jež sdílejí ostatní, aby si připomněli a oslavili jeho život," objevilo se na banneru na Zuckerbergově účtu.

Uživatelé, kterým Facebook omylem nastavil zvěčněný profil, rychle ujišťovali své přátele a příbuzné, že jsou stále naživu. Mnozí připojili i vtipné komentáře.

"Facebook uzavírá jeden z nejdelších týdnů v amerických dějinách prohlášením, že jsou všichni mrtví," konstatoval technologický server The Verge v narážce na zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

"Facebook uzavírá jeden z nejdelších týdnů v amerických dějinách prohlášením, že jsou všichni mrtví."
server The Verge

"Byla to strašlivá chyba a my jsme ji už opravili. Velmi se omlouváme za to, co se stalo," uvedl mluvčí Facebooku.

Firma zavedl možnost nastavení zvěčněného profilu v roce 2015 poté, co množství rodinných příslušníků žádalo o přístup na účty zesnulých blízkých. Vzpomínkový účet může spravovat pověřená osoba. Alternativou je úplné smazání účtu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek