Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Google vybaví chytré telefony s Androidem svými hlasovými asistenty

Google vybaví chytré telefony s Androidem svými hlasovými asistenty

Společnost Google z technologické skupiny Alphabet bude dodávat svého digitálního asistenta do chytrých telefonů založených na nejnovějších verzích jejího operačního systému Android. Google to uvedl v dnešním sdělení. Dosah servisu Google Assistant se tím výrazně zvětší. Od jeho podzimního uvedení na trh jej firma instalovala zatím jen na své vlastní produkty.

Smartphony na platformě Android nabízí většina světových výrobců chytrých telefonů. Loni se tento operační systém podílel na počtu prodaných smartphonů 85 procenty, vyplývá z údajů výzkumné firmy IDC. Zbylých 15 procent měl operační systém iOS, na nichž pracují iPhony společnosti Apple.

Google Assistant bude k dispozici od příštího týdne v USA v anglické verzi na telefonech se systémy Android 7.0 Nougat a Android 6.0 Marshmallow, uvedl Google. Další na řadě budou Austrálie, Kanada a Británie, následovat bude německá verze pro Německo. Google nyní pracuje na dalších jazykových verzích.

Hlasem vybavení digitální asistenti jsou širší veřejnosti známi od roku 2011, kdy Apple přišel se svým servisem Siri. Řada analytiků se podle agentury Reuters domnívá, že tato technologie se stane jedním z hlavních prostředků komunikace uživatelů s jejich přístroji. Technologické společnosti se tak snaží v tomto segmentu co nejrychleji pokročit, aby pro své asistenty získaly co nejvíce uživatelů.

Na lednovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas představilo několik výrobců zboží, od producenta bílé techniky Whirlpool po automobilku Ford Motor, produkty vybavené digitálním asistentem Alexa od internetového prodejce Amazon. Někteří analytici k tomu poznamenali, že Amazon v tomto segmentu získává náskok na Google.

Navíc čínský výrobce smartphonů na platformě Androidu Huawei Technologies nedávno oznámil, že bude využívat rovněž systém Alexa. Čínská firma poukázala na náklady, které má kvůli tomu, že Google svého asistenta instaluje nejdříve na své vlastní produkty, než aby jej nabídl svým partnerům. Největší světový výrobce smartphonů Samsung Electronics oznámil plány vývoje vlastního digitálního asistenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek