Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hraní na počítači je stále populárnější. Trh s herním hardwarem dosáhl 30 miliard dolarů

Hraní na počítači je stále populárnější. Trh s herním hardwarem dosáhl 30 miliard dolarů

Obecný počítačový trh sice už několik let stále pomalu klesá, to však neznamená, že některá odvětví nerostou. Jak ukázala nová studie od analytické společnosti JPR, trh s herním hardwarem překonal historický rekord.

Segment počítačového herního hardwaru zahrnuje jak sestavené herní počítače a notebooky, tak jednotlivé „herní“ komponenty, jako jsou grafické karty, monitory a další, včetně herního příslušenství v podobě herních myší, klávesnic, sluchátek nebo třeba herních podložek pod myš.

Poprvé v historii se tak tento segment dostal na hranici 30 miliard dolarů a dle odhadů bude herní trh i nadále růst. JPR rozděluje herní počítačový hardware na tři skupiny, které odpovídají dané průměrné cenové skupině. Jak lze u herního segmentu předpokládat, největší podíl má vyšší skupina (za rok 2016 vynesla 13 miliard dolarů) a střední (10,6 miliardy dolarů) skupina, nižší třída zahrnuje nejmenší podíl – 22 procent s 6,7 miliardy dolarů za rok 2016.

Nelze se tomu divit – v této skupině jsou velkým konkurentem herní konzole, které jsou k dispozici za nižší cenu, byť zároveň poskytují menší možnosti jak z pohledu kvality a výkonu, tak profesionálních možností.

Výkonný herní počítač je navíc stále univerzální počítač, takže ho lze velmi dobře použít i pro jakékoli náročné pracovní úkoly.

DALŠÍ ČLÁNKY ZE SVĚTA INOVACÍ NAJDETE NA ŽIVĚ.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek