Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ikona děvčat ze série Twilight umí uhranout i vědce. Pro svůj film použila strojové učení

Ikona děvčat ze série Twilight umí uhranout i vědce. Pro svůj film použila strojové učení

Kristen Stewartová ztvárnila jednu z hlavních rolí v upírské sérii Twilight, která svého času uhranula každé náctileté děvče od New Yorku pro Brno. Snad i proto vzbudila na internetu pozornost zpráva, že Kristen umí nejen točit pro holky, ale i psát pro vědce. Aktuálně se může pochlubit spoluautorstvím studie publikované v akademickém archivu Arxiv.

Studie se jmenuje Bringing Impressionism to Life with Neural Style Transfer in Come Swim a Stewartová v ní společně s producentem ze Starlight Studios Davidem Shapiro a výzkumníkem Bhaitikem J. Joshim z Adobe popisují, jak použili strojové učení pro přenos grafického stylu z impresionistické kresby na krátkometrážní snímek Come Swim.

Nejprve potřebujete výkonný počítač se strojovým učením, které projde pixel po pixelu modelovou malbu a naučí se její kompletní charakteristiku – tedy jak vypadají linky, stíny, barvy. Prostě vše.

Hotový model pak lze aplikovat na jakoukoliv vstupní grafiku. Na první pohled to vypadá, jako byste na fotografii aplikovali běžný a často krajně kýčovitý barevný styl, ve skutečnosti se ale za vším skrývají hodiny náročných výpočtů.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA ŽIVĚ.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek