Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jihokorejská olympiáda slibuje technologickou revoluci. Poběží výhradně na cloudových systémech

Jihokorejská olympiáda slibuje technologickou revoluci. Poběží výhradně na cloudových systémech

Zimní olympijské hry, které se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu, potěší sportovní fanoušky už za jedenáct měsíců. Mezitím vrcholí přípravy nejen sportovišť, ale především veškerého zázemí. Čím dál tím větší roli hrají informační technologie, pro které bude olympiáda v Koreji znamenat malou revoluci. Poprvé v historii totiž budou veškeré aplikace provozované cloudově - tedy vzdáleně s využitím sítě.

Za implementací cloudových služeb do olympijského systému stojí francouzsko-německá technologická společnost Atos, která se na organizaci olympiády podílí už několik let.

V minulosti však budování zázemí znamenalo značné komplikace s tvorbou nové infrastruktury i vyšší finanční náklady. Například během olympiády v Riu na informační technologie dohlíželo čtyři a půl tisíce lidí, dalších pět set potom působilo v Evropě.

Během loňské olympiády společnost provozovala v místě konání sportovního svátku jen 250 serverů, o čtyři roky dříve během her v Londýně jich byl čtyřnásobek. A to právě díky cloudovým službám, které se v Brazílii začaly poprvé používat v širší míře například v registračním systému pro dobrovolníky, kterých ve městě působilo 70 tisíc.

Jedním z hlavních prvků, který budou cloudové služby poskytovat, je takzvaný Olympic Diffusion System. Ten poskytuje rozesílání výsledků klání v reálném čase, s maximální prodlevou 0,3 sekundy. „Jsme odhodláni uspořádat v roce 2018 zimní olympijské hry, které budou využívat digitální technologie v největším rozsahu v historii,“ uvedl Hee-beom Lee, předseda organizačního výboru Olympijských her v Pchjongčchangu.

Pokračovat ve čtení článku na serveru E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek