Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lepší displeje pro všechny. Apple je nasadí na nový iPhone 8 a od roku 2019 i na všechny další modely

Lepší displeje pro všechny. Apple je nasadí na nový iPhone 8 a od roku 2019 i na všechny další modely

Fanoušci iPhonů se v brzké době zřejmě dočkají dlouho vyhlíženého OLED displeje. Měl by ho obsahovat letošní prémiový model s názvem 8. Co je však možná ještě důležitější, Apple chce stejnou technologii rozšířit i na další své modely. A to hned v následujícím roce.

Se spekulací přišel korejský server The Bell, který se odvolává na zdroj z dodavatelské firmy spolupracující s Applem. Potvrzuje tak předešlé domněnky, že se „jablečné“ telefony letos dočkají větších změn.

Kromě standardního pokračování současné sedmičkové řady v podobě modelů s označením 7s má vyjít také přelomový model iPhone 8. Ten však bude znatelně dražší než současné iPhony. Mluví se o ceně v přepočtu kolem 30 tisíc korun.

Právě „osmička“ má přinést novou zobrazovací technologii s názvem OLED. Tu chce Apple do iPhonu začlenit i kvůli dalším funkcím. Obrazovku bude například možné rozsvítit jednoduchým poklepáním na displej.

Modely 7s a 7s Plus však zůstanou u dnes používaného standardu LED LCD. To Apple plánuje změnit až v následujícím roce, kdy by OLED panely měly dostat i ostatní modely. Tento způsob zavádění společnost zvolila kvůli omezené kapacitě výroby. V roce 2019 už by ale měli být dodavatelé schopní pokrýt veškerý zájem o iPhony s touto variantou displeje.

Apple inovací dohání konkurenci. Různé formy OLED displeje mají telefony s Androidem už delší dobu. Například první Samsung Galaxy S představený v roce 2010 využíval technologii Super AMOLED.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek