Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nokia 3310 povstala z popela. Podle prvních recenzí jde o záložní telefon, baterie vydrží až měsíc

720p480p360p240p

Nová Nokia 3310 stále budí velký zájem. Po té, co se poprvé objevila na barcelonském veletrhu, ji davy fanoušků a odborníků srovnávají nejen s její starší verzí, ale i s moderními smartphony. Jaké jsou na první pohled její výhody a nevýhody?

Někdo ji označuje za roztomilé retro, jiný zase za nepovedený remake. Ti, kdo čekali, že nová Nokia 3310 bude věrnou kopií své předchůdkyně, budou jistě zklamaní. Zachovala si legendární hru had i výdrž baterie, podle některých se ale telefon změnil k nepoznání.

Její linie se podstatně zaoblily a renovaci se podle Pocket-lint podrobila i ikonická tlačítka pod displejem. Klasická tlačítková klávesnice ale stále dává najevo, že nová Nokia 3310 nebude moderním smartphonem, ale spíše obnovenou klasikou.

Podle serveru Independent by problém mohl představovat "netečný" dysplej. Většina lidí je dnes totiž zvyklá na dotykovou obrazovku, kterou má dnes drtivá většina chytrých telefonů. Ale ti, kteří se kolem roku 2000 mohli pyšnit vlastnictvím mobilního telefonu, by měli počáteční rozpaky poměrně rychle překonat.

Oproti původnímu modelu samozřejmě novince přibylo ještě několik věcí. Kromě modrošedé barvy, nabídne další tři barevné varianty – žlutou, bílou a červenooranžovou. Ani telefon, který navazuje na 17 let starý model, se neobejde alespoň bez základního fotoaparátu a USB konektoru.

Jasnou výhodou, na kterou nová Nokia sází, je bezesporu výdrž. Právě výdrž baterie a vysoká odolnost proslavila už její předchůdkyni. Bez aktivity má novinka vydržet v provozu až měsíc a při běžném používání by měla bez nabíječky fungovat týden. A právě kvůli tomu, by se mohla stát slušným záložním telefonem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek