Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Novinky z Applu: firma nabídne rozšířenou realitu

Novinky z Applu: firma nabídne rozšířenou realitu
 

Apple se hodlá angažovat ve virtuální realitě. O tom už ostatně informace nějaký čas prosakují, něco naznačil i sám Tim Cook. Teď přichází další zdroj informací přímo z firmy, který se svěřil Bloombergu: Zařízení pro virtuální realitu se v Applu vyvíjí, jedná se o tajný projekt, má využívat iPhone, ale více než o virtuální realitu prý půjde o realitu rozšířenou.

Že se Apple, podobně jako Microsoft, zaměřuje právě spíše na rozšířenou realitu, to už víme, napsal server Živě.cz. Je to logické – uzavřená virtuální realita zaujme jen docela úzkou skupinu uživatelů, nemá tak široké možnosti využití a běžné spotřebitele může nalákat leda tak na hry. Rozšířená realita přitom může najít uplatnění v každodenním životě, hodí se pro výuku, pro asistenci v reálném prostoru a samozřejmě i na to hraní.

Rozšířená realita
Označení používané pro reálný obraz světa doplněný o objekty vytvořené počítačem. Technologie není určená jen k zábavě, v budoucnu by mohla značně zjednodušit práci vědcům, technikům či architektům.
Apple postupně střádá nové patenty a skupuje startupy v oblasti rozšířené i virtuální reality. Co konkrétně z toho vznikne, to zatím nikdo neví. Na základě dosavadních informací i znalostí o uvádění nových produktů Applu je ale jisté, že v nejoptimističtějším případě bychom se takové novinky dočkali až v roce 2018, spíš ale ještě později. Zatím to vypadá, že je cílem něco jako Google Glass, HoloLens a Samsung Gear VR v jednom kompaktním balení připomínajícím běžné brýle.

Sám Tim Cook k otázce rozšířené reality řekl: „Bude to nějakou dobu trvat, protože je zde několik opravdu tvrdých technologických výzev. Ale jednou to přijde ve velkém a budeme se divit, jak jsme bez toho mohli někdy žít.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek