Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obavy, že Windows 10 šmírují uživatele, neodezněly. Evropské úřady chtějí od Microsoftu odpovědi

Obavy, že Windows 10 šmírují uživatele, neodezněly. Evropské úřady chtějí od Microsoftu odpovědi

Evropští regulátoři stále nejsou spokojení s úrovní ochrany soukromí uživatelů operačního systému Windows 10. Členové tzv. pracovní skupiny napsali dopis společnosti Microsoft s tímto sdělením přesto, že změnila například instalační proces systému. 

„Zůstáváme znepokojeni úrovní ochrany osobních dat uživatelů,“ stojí v prohlášení, které skupina expertů Microsoftu zaslala. Zároveň požádala společnost o vysvětlení toho, jak data zpracovává pro vlastní účely.

Americká firma riskuje, že by mohla čelit pokutám. K těm by evropské úřady případně sáhly, kdyby skupina odborníků zjistila, že způsob, jakým Microsoft odesílá a zpracovává data, porušuje zákony členských států.

„Nasloucháme komentářům členů pracovní skupiny a budeme pokračovat ve spolupráci s ní a s národními agenturami na ochranu dat,“ napsal Microsoft do dokumentu, kterým na kritiku odpověděl.

Microsoft není jedinou společností, která čelí kritice evropských regulátorů. Čím dál víc omezení cílí i na Google nebo Facebook. U nich se EU snaží zamezit neopodstatněnému zpracovávání osobních dat uživatelů. Od května 2018 budou moci členské státy firmy potrestat pokutou ve výši až čtyř procent ročního obratu. Ten se pohybuje v miliardách dolarů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek