Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pouliční lampy budoucnosti. Sledují dopravu a rozpoznají střelbu

Pouliční lampy budoucnosti. Sledují dopravu a rozpoznají střelbu

Druhý největší mobilní operátor ve Spojených státech – AT&T – začně ve spolupráci s koncernem General Electric montovat do pouličních lamp senzory, bez kterých se chytrá města budoucnosti neobejdou.  

Svůj koncept chytrého města představil operátor na začátku letošního roku na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Nyní už chce teĺekomunikační gigant své plány realizovar a vybavit senzory první pouliční lampy, které patří právě GE.

První chytré lampy se objeví v San Diegu. Senzory zefektivní samotné svícení lamp, protože budou sledovat okolní světlo. Budou se ale starat i o další monitorování okolí. Zvládnou také sledovat dopravu, vytíženost parkovacích míst, kvalitu ovzduší a také detekovat střelbu a okamžitě o ní informovat policejní složky.

Instalace chytrých senzorů se stane součásti 30 milionové investice do modernizace systému veřejného osvětlení v San Diegu. Zprovoznění 14 tisíc LED světel a více, než tří tisícovek senzorů pomůže městu ušetřit ročně až 2,4 milionů dolarů za elektřinu. O přenos datových informací mezi lampami a vedením města se postará právě operátor AT&T. Senzory v lampách veřejného osvětlení jsou dalším krokem v širším zavádění takzvaného internetu věcí, bez kterého by koncept chytrých měst nemohl fungovat. Internet věcí je totiž souhrné označení pro běžně užívané výrobky, které budou v budoucnu připojeny k celosvětové síti. To jim umožní mezi sebou efektivně komunikovat a tím svým uživatelům usnadňovat život.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek