Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Samsung oznámil, co stálo za vybuchujícími telefony. Co ukázaly testy 700 odborníků?

Samsung oznámil, co stálo za vybuchujícími telefony. Co ukázaly testy 700 odborníků?

Za případy vznícení chytrých telefonů Galaxy Note 7 jihokorejské společnosti Samsung Electronics stály problémy spojené s designem a výrobou baterií. Oznámila to dnes firma na základě testů provedených téměř sedmi stovkami odborníků. Vyloučila, že by vznícení souvisela s jinými prvky těchto telefonů než s bateriemi. Samsung také naznačil, že v zájmu posílení bezpečnosti svých produktů odloží uvedení další verze vlajkového smartphonu Galaxy na světový trh.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone americké společnosti Apple. Kritici přijali Galaxy Note 7 dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů, což byl první náznak, že s tímto modelem něco není v pořádku.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Později se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Samsung dnes sdělil, že na letošním veletrhu mobilní elektroniky v Barceloně na konci února nepředvede nový telefon Galaxy S8. To podle agentury Reuters naznačuje, že novou verzi svého vlajkového modelu firma uvede na trh později než loni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek