Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Samsung představil nový mobil Galaxy S8. Špičkový model ho má vrátit na výsluní

Samsung představil nový mobil Galaxy S8. Špičkový model ho má vrátit na výsluní

Samsung v Londýně představil špičkové modely pro nadcházející sezónu: Galaxy S8 a větší S8+. Revoluce je hojně zneužívané slovo, ale jestli tak mám označit některou z jarních premiér, pak je to právě S8. Jaké jsou její největší evoluční skoky?

1) Displej a design
Větší plocha zakrytá displejem. Trend, o kterém všichni mluví, ale až Samsung (a Xiaomi) jej dostal do telefonu pro masy. To s sebou nese změnu designu. Nerad bych papouškoval kampaň, která premiéře S8 předcházela, ale ten telefon opravdu vypadá jinak, než typický dnešní smartphone.

2) DeX
Podle některých názorů je DeX významnější novinka než Galaxy S8. Telefon odejde, nahradí jej novější, ale koncept, který DeX reprezentuje, s námi už zůstane. Stojánek DeX Station umožní používat mobil jako počítač s monitorem, klávesnicí a myší. Takové pokusy už tu byly, ale až Samsung to vzal za správný konec.

3) Bixby
Největší výrobce mobilů na světě má svoji umělou inteligenci/hlasového asistenta. Jmenuje se Bixby, máme pár působivých ukázek, ale je to spíše příslib do budoucna, takováhle platforma nevznikne přes noc (a nikdy není hotová).

Celý článek si můžete přečíst na webu Mobilmania.cz