Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Samsung to s Galaxy Note 7 nevzdává. Plánuje novou verzi s menší baterií

Samsung to s Galaxy Note 7 nevzdává. Plánuje novou verzi s menší baterií

Jen málokterý mobilní telefon vyvolal ve světě takový rozruch jako vlajková loď Samsungu – Galaxy Note 7. Problémem ovšem bylo, že onen rozruch se nenesl na dvakrát pochvalné vlně. Několik kusů špičkového modelu jihokorejské společnosti totiž svým uživatelům doslova explodovalo při běžném používání.

Samsung v co nejrychlejší reakci stáhl první várky svého nového telefonu z prodeje a začal na nápravě problému, jehož příčinou byla baterie, pracovat. Nedlouho po tom se model Note 7 na pulty obchodů vrátil s tím, že riziko je minulostí. Problémy ovšem neustaly. Ze všech koutů světa se totiž opět začaly šířit zprávy o explodujících telefonech. Po tomto fiasku už Samsung nad svou novinkou zlomil hůl a rozhodl se k drastickému kroku – zcela zastavil výrobu.

Korejský list South Korea today ovšem nyní přišel s překvapivou zprávou. Podle něj totiž Samsung hodlá představit Galaxy Note 7 ještě jednou. Tentokrát ale s menší kapacitou baterie. Společnost údajně otestovala 200 tisíc z 2,5 milionů vrácených přístrojů, což má zaručit, že problémy s baterií jsou nyní už skutečně zažehnány.

Místo akumulátoru s kapacitou 3500 mAh plánuje Samsung podle korejských novin zmenšit baterii na 3 000 až 3 200 mAh. Právě předimenzovaná baterie byla příčinou potíží, které Samsung ve své historii nepamatuje.

Zatímco vývoj smartphonů kráčí mílovými kroky dopředu, technologie baterií toto tempo nestíhá. Energetické nároky pro napájení obřích displejů a výkonných procesorů se rychle zvyšují a výrobcům tak nezbývá nic jiného, než vymáčknout ze současných baterií absolutní maximum. Ve snaze prodloužit výdrž modelu Galaxy Note 7 co nejvíc už tedy inženýři v Samsungu zašli příliš daleko.

První várky vzkříšeného smartphonu už navíc Samsung vyrobené má. Je totiž možné, že v milionech kusů přístrojů, které mu momentálně leží ve skladech, jen vymění baterii za menší.

Na druhou stranu ovšem zůstává otázkou, do jaké míry je pověst značky a konkrétně explodujícího modelu loňskou aférou pošramocena. Zejména z tohoto důvodu budou v Samsungu možná nakonec rádi, pokud se jim povede prodat alespoň ty kusy, které po stažení z prodeje leží ve skladech.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek