Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf Applu sní o rozšířené realitě. Jak bude vypadat v podání této firmy?

Šéf Applu sní o rozšířené realitě. Jak bude vypadat v podání této firmy?

Najít odvětví, ke kterému Apple upíná do budoucna své naděje, není nijak složité. Ačkoliv společnost z Cupertina své plány úzkostlivě tají, stále častěji slyšíme v souvislosti s Applem o takzvané rozšířené realitě. Zatímco ostatní lídři technologického světa nyní ve velkém sázejí hlavně na virtuální realitu, Apple se v tomto ohledu netají svým nezájmem.

Podle výrobce iPhonu není virtuální realita ničím jiným, než jen předstupněm něčeho většího. A tím je právě rozšířená realita, která odemyká mnohem více možností.

Rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou spočívá v tom, že zatímco ta první promítá svému uživateli do speciálních brýlí stoprocentní fikci, rozšířená realita využívá opravdový svět, který vylepšuje. V brzké budoucnosti tedy není složité představit si prohlížení facebooku na skutečné stěně nebo sledování počasí na zrcadle během čistění zubů. První pokusy v této oblasti už na sebe patřičně upozornily. Třeba herní hit loňského léta – Pokémon Go – funguje právě na principu rozšířené reality.

Právě o rozšířené realitě stále častěji mluví šéf Applu Tim Cook. Mnohé spekulace navíc naznačují, že první podobné řešení by měl Apple představit už příští rok. Občas se dokonce mluví o tom, že nás Apple s rozšířenou realitou seznámí už při představování iPhonu letos na podzim. Zvěsti dosud naznačovaly, že by se mohlo jednat o brýle, které se stanou, podobně jako Apple Watch, prodlouženou rukou iPhonu. „Považuji to za nápad významný tak, jako byl například vynález smartphonu. Smartphone je pro každého. Nemusíme si myslet, že iPhone je určen pouze pro určitou demografickou skupinu, zemi nebo trh – je prostě pro všechny. A myslím si, že rozšířená realita je podobně velká věc. Jsem nadšený, protože si myslím, že by to mohla být věc, která zkvalitní naše životy a navíc bude zábavná.“ Řekl Tim Cook v rozhovoru pro The Independent.

Divočejší spekulace o tom, že Apple připravuje speciální brýle ovšem Cook rozmetal. Řekl totiž, že rozšířenou realitu vidí spíše jako něco, co bude součástí iPhonu. Není tedy vyloučeno, že v případě Applu znamená vývoj této technologie budoucnosti jen softwarovou výzvu, která se stane součástí telefonu podobně, jako dnes například virtuální asistentka Siri.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek