Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Souboj titánů bude o detailech. iPhone 8 a Galaxy S8 si budou podobní jako vejce vejci

Souboj titánů bude o detailech. iPhone 8 a Galaxy S8 si budou podobní jako vejce vejci

Technologický svět nikdy nespí a u smartphonů to platí dvojnásob. Letošní rok proto ve vyostřeném konkurenčním boji mezi dvěma lídry mobilního průmyslu – Samsungem a Applem – nebude výjimkou.

Zatímco nástupce modelu Galaxy S7 by se měl ukázat už na jaře, na iPhone budeme čekat podstatně déle. Apple ho totiž, jako každý rok, představí až v září. To je však jedna z mála odlišností. Jinak si totiž budou dva vládci světa mobilních telefonů velmi podobní.

Apple konečně po letech vyslyší přání svých uživatelů a osadí příští iPhone technologií podporující bezdrátové nabíjení. To už Samsung několik let má. Oproti iPhonu mu ovšem chybí třeba funkce rozlišování síly stisku. Tu by pro změnu měl premiérově dostat právě Galaxy S8.

Zatímco v případě Samsungu je respekt číselné řady a použití vyšší číslovky v názvu logický krok, Apple by měl svůj příští model v rámci tradic pojmenovat 7s. Většina dosavadních spekulací ovšem o budoucím iPhonu hovoří v souvislosti s číslovkou 8. Vedle toho by však firma měla představit taky řadu 7s/Plus, která bude „jen“ vylepšením stávající generace. Je tedy možné, že na podzim ukáže Apple hned tři telefony.

Dalším společnou novinkou je displej. I zde bude Apple dohánět Samsung. Pro svůj příští vlajkovou model už totiž připravuje dodávky OLED displejů, jejichž nepřítomnost značná část současných uživatelů Applu vytýká. LCD displeje ale ještě na scéně nějakou dobu zůstanou. Pokud totiž Apple opravdu v září ukáže kromě vrcholné řady 8 také upgradované modely 7s/Plus, převezmou sedmičkové modely roli cenově dostupnějších smartphonů a LCD displeje jim tedy zůstanou.

Jednu novinku ale konkurenti a zároveň důležití obchodní partneři chystají současně. Jak iPhone 8, tak Samsung Galaxy S8 by totiž měly dostat unikátní bezrámečkovou technologii, kde bude obrazovka zabírat víceméně celou přední stranu telefonu. To si žádá nové technologie. Na přední straně obou modelů se totiž v minulých letech zabydlely nezbytnosti jakým je čtečka otisků prstů, přední kamera, nebo čidlo intenzity okolního světa. Zatímco čtečku otisků prstů umístí Samsung podle posledních úniků na zadní stranu telefonu, Apple pracuje na snímači, který bude schovaný přímo pod displejem.

Neméně důležitou součástí obou smartphonů je samozřejmě výkon. V případě Applu vývojáři už dnes finišují návrhy na nový čip A11, který bude oproti svému už tak extrémně výkonnému předchůdci opět silnější. Pozadu nezůstane ani nový procesor v modelu Galaxy S8, který by měl být o 11 procent výkonnější a zároveň o pětinu úspornější.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek