Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stopka pro Severní Koreu. YouTube vymazal obsah související s komunistickou zemí

Stopka pro Severní Koreu. YouTube vymazal obsah související s komunistickou zemí

Před necelými dvěma měsíci dostala severokorejská televize zákaz vysílat na YouTube. Teď ji následují další stránky, které se týkají KLDR, ze dne na den skončil cestovatelský blog i kanál vysílající krátké zprávy o zemi.

Cestovatelský blog Emila Truszkowského, Poláka žijícího v Japonsku, donedávna nabízel jednu z mála šancí, jak se podívat na Severní Koreu. Jeho kanál „Pozdro z KRLD“ si oblíbilo na pět tisíc uživatelů, teď ale najednou zmizel.

„YouTube odstranil můj kanál bez udání jakéhokoliv důvodu. Dva roky práce, 5000 ztracených odběratelů. Šílené… Vážně?,“ rozohnil se Polák prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Po osmi hodinách jsem zjistil, že můj kanál nebyl pouze pozastaven. Prostě skončil,“ doplnil muž pro server Mashable. Mezitím si už na webu založil nový kanál pod starým názvem.

Druhý ze zrušených kanálů patří Vietnamci Vu Nam Phuongovi. Obsahoval svépomocí vyráběné kopie nahrávek státních médií komunistické země. „YouTube vymazal můj kanál 17. ledna s odůvodněním, že obsah není vhodný pro komunitu jeho uživatelů,“ tvrdí Vietnamec.

Už v prosinci přitom web zablokoval hlavní zpravodajský kanál Severní Koreje, kterým je státní televize. Otázkou zůstává, co bude nyní s dalšími kanály, které se KLDR věnují. Jak Uriminzokkiri, tak Toponmail zatím nadále fungují.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek