Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Uber chce s auty létat. Najal experta z NASA

720p480p360p240p

Uber se spojil s vědci z NASA. Chce sdílení aut posunout na další, tentokrát vertikální, úroveň. Ačkoli zní nápad opravdu velmi futuristicky, nemožné to není. Uber chce sestrojit elektricky poháněná, létající auta na krátké vzdálenosti. Ta by mohla vzlétat a přistávat vertikálně.

Uznávaný expert Mark Moore zveřejnil v roce 2010 studii o autech, která by vzlétala vertikálně. To nadchlo Larryho Page z Googlu, který nyní  financuje dva projekty ze Silicon Valley - Zee Aero and Kitty Hawk, píše agentura Bloomberg. Ty se snaží vyvinout technologii, která by proměnila sen o létajících autech ve skutečnost.

Teď Moore zamířil k Uberu jako šéf nového týmu, jenž bude pracovat na projektu létajících vozidel pod názvem Google Elevate.

Moore odchází z NASA rok před tím, než by měl nárok na výhodnou penzi a bezplatnou zdravotní péči do konce života. Prohlásil, že chce být v pravý čas na pravém místě. Podle něj se doprava hýbe dopředu díky soukromému sektoru.

Sen o létajících vozidlech ale zatím vypadá dobře jen ve filmech. Hrstka firem sestavila auta, která jsou zároveň i letadla. Mezi nimi je i slovenská firma Aeromobil. Nicméně tyto stroje nefungují jako létající vozidla, spíše se jedná o auto, které se dokáže proměnit v letadlo.

Krok Uberu je bezesporu hudbou budoucnosti. Na to, abychom podobné technologie vídali v běžném životě, si budeme muset ještě chvíli počkat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek