Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Virtuální realita na dosah ruky. Šéf Facebooku Zuckerberg ukázal nové rukavice

Virtuální realita na dosah ruky. Šéf Facebooku Zuckerberg ukázal nové rukavice

Šéf největší sociální sítě světa vyrazil do laboratoří firmy Oculus specializující se na virtuální realitu. Známé jsou její brýle i ovladače, na facebooku se ale Zuckerberg pochlubil i fotografií, na které zkouší prototyp rukavic.

„Pracujeme na novinkách, abychom vaše ruce zapojili do virtuální a rozšířené reality. S těmito rukavicemi můžete kreslit, psát na virtuální klávecnici a dokonce střílet sítě jako Spiderman.

Firma jednoduše chce představit kompletní systém, díky kterému budeme virtuální realitu vnímat téměř všemi smysly. Přesné sledování uživatelovy ruky s rukavicí pomocí kamer a senzorů může mít mnoho využití. Od zábavy až po ryze účelné zapojení při ovládání okolí ve stylu snímku Minority Report. Právě snaha změnit pověst virtuální reality jako technologického výstřelku pro hráče a její masové rozšíření jsou teď jedněmi z cílů.

Firmě Oculus v tomto směru konkuruje řada dalších společností, zmíněná značka má ale výhodu, díky tomu, že je známá a že za ní stojí silný hráč, kterým Facebook je.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek