Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vybuchující Samsungy a další 3 technologie, které nepřežily letošní rok

Vybuchující Samsungy a další 3 technologie, které nepřežily letošní rok

Pokud bychom ve světě technologií hledali největší letošní propadák, nemají zřejmě konkurenci vybuchující telefony Galaxy Note 7 od společnosti Samsung. Jihokorejský firma ale zdaleka není jediným smolařem roku 2016. 

Vine

Kdysi známá sociální síť, která byla domovem pro krátká domácí videa, už ve své původní podobě neexistuje. Od ledna příštího roku se Vine, který spadá pod Twitter, jenž mimochodem také neprožívá své nejlepší časy, definitivně promění jen v archiv. Na druhou stranu ale začne fungovat aplikace Vine Camera, díky které kouzlo krátkých videí úplně nezmizí. Záběry natočené přes tuto aplikaci bude možno přidávat právě na Twitter. 

 

BlackBerry Classic

Legendární kanadské telefony, které svého času nesměly chybět v žádném hollywoodském filmu, jsou minulostí. V éře iPhonů a špičkových telefonů s Androidem nebyly prodeje ikonických přístrojů s QWERTY klávesnicí ani zdaleka uspokojující. Podle vyjádření zástupců společnosti už model Classic zastaral a je čas představit zákazníkům něco nového. Od poloviny roku 2016 se tak BlackBerry zaměřuje zejména na dotykové smartphony s Androidem. 

Samsung Galaxy Note 7

Vzpomínáte si na kauzu ohýbajících se telefonů značky Apple před dvěma lety? Co by letos dali inženýři v Samsungu za to, kdyby se jejich novinka „jen“ ohýbala v kapse, tak jako tomu bylo po představení iPhonu 6/Plus. Samsungy Galaxy Note 7 totiž svým novým majitelům rovnou explodovaly. A když firma začala vadné kusy ihned stahovat z prodeje a bezplatně vyměňovat, problém nezmizel ani u nových přístrojů. Jihokorejskému výrobci tedy nezbylo nic jiného, než celou generaci oblíbeného telefonu zcela odpískat a místo něj výrazně urychlit vývoj modelu Galaxy S8/Edge. 

Meerkat

Aplikace, kterou zabil Facebook, tak bychom mohli nazvat Meerkat, který už je dnes také minulostí. Šlo o streamování živého video obsahu. Hřebíkem do rakve bylo pro Meerkat uvedení funkce živého streamování videí přímo prostředí Facebooku, použití aplikace třetí strany tím pádem začalo okamžitě postrádat smysl.