Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

YouTube nabídne televizi po internetu. Zatím jen v USA, za 900 korun měsíčně

YouTube nabídne televizi po internetu. Zatím jen v USA, za 900 korun měsíčně

Populární stránka pro sdílení videa YouTube začne ve Spojených státech konkurovat kabelových televizím. Během několika měsíců začne svým uživatelům nabízet 40 kanálů za 35 dolarů měsíčně, což je v přepočtu zhruba 900 korun. 


V nabídce budou televizní kanály jako CBS, NBC, ABC a Fox včetně stanic USA, Bravo, MSNBC a Fox News. Naopak chybí známá televizní stanice CNN či TNT, MTV nebo HBO. Stejně jako na kabelu bude i na YouTube vysílání televizních stanic přerušovat reklama. 

Nabídka je zaměřená na stále rostoucí skupinu Američanů, kteří se od kabelu přesouvají na internet. Podle šéfky YouTube Susan Wojcickové jde o uživatele, kteří mají rádi televizní obsah, ale nechtějí ho sledovat tradičním způsobem. “Chtějí se dívat na televizní vysílání anebo si pouštět pořady ze záznamu,” řekla. 

YouTube proto chce divákům nabídnout možnost, aby si nahrávali pořady, které je zajímají, do internetového úložiště s neomezenou kapacitou, odkud je potom budou moct sledovat. Firma, již vlastní internetový gigant Google, novou službu vyvíjela dva roky. 

YouTube vznikla v roce 2005. V současnosti je největším internetovým videoportálem. Uživatelé na něm zhlédnou jednu miliardu hodin videí denně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek