Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žhavé novinky od Applu: červený iPhone a levnější iPad. Na co dalšího se můžou fanoušci těšit?

Žhavé novinky od Applu: červený iPhone a levnější iPad. Na co dalšího se můžou fanoušci těšit?

Internetový obchod společnosti Apple přestal na pár hodin fungovat, po jeho zprovoznění se ale zákazníci dočkali představení hned několika nových produktů.  Asi nejvýraznějším z nich je dlouho očekávaný iPhone 7 v červené barvě.

Kromě barvy se na stávajících modelech iPhone 7 a iPhone 7 Plus nic nezměnilo. Apple jen telefony zařadil do charitativního programu Product Red. Prodeje červených modelů jsou součástí spolupráce mezi kalifornským gigantem a iniciativou RED bojující proti onemocnění AIDS.

V jejím rámci už Apple prodával například původní iPod nano (PRODUCT) RED Special Edition. Aktuálně nabízí v červené barvě příslušenství pro iPhone, iPad a Apple Watch nebo sluchátka značky Beats. Koupí speciálních produktů přispějí zákazníci do Globálního fondu na boj proti AIDS. Za více než 10 let  na něj vybral Apple podle aktuálního oznámení už 130 milionů dolarů (přes 3,2 miliardy korun), což je zhruba čtvrtina všech příjmů fondu.

Červenou barvu ale nedostanou všechny varianty nejnovější řady iPhonu. Dostupná bude jen na modelech s kapacitou paměti 128 a 256 GB. Do obchodů v USA přijde novinka do pátku 24. března a její cena bude začínat na 749 dolarech. Během měsíce by si ji mohli objednat zákazníci z dalších 40 zemí světa. Český e-shop už červený iPhone promuje s cenovkou začínající na částce 24 390 korun.

Nová barva pro vlajkovou loď ale není jediným novým produktem, který Apple představil. Inovoval také populární čtyřpalcový model iPhone SE. Ten dostal větší kapacitu paměti při zachování původní ceny.

Společnost také posílá na trh novou verzi iPadu Air, z něhož bude od nynějška pouze iPad. Úhlopříčka 9,7 palců sice zůstane, model však bude o 1,4 milimetru tlustší a o 25 gramů těžší než iPad Air 2. Novinka bude mít lepší procesor A9 a její cena spadne o tisíc korun.