Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

12 tipů na ideální dovolenou na každý měsíc v roce

12 tipů na ideální dovolenou na každý měsíc v roce

Zima za okny vrcholí, ale vy už jezdíte prstem po mapě a přemýšlíte, kam se vydáte letos na dovolenou? Některá místa jsou nejkrásnější v zimě, jinam se zase vyplatí jet v parném létě. Kdo by chtěl cestovat celý rok, může se každý měsíc vydat do jiné ideální destinace.

Leden

Nejlepší povánoční destinací je New York. Hotely i letenky bývají po sváteční sezóně levnější, méně je i turistů. Ve městě se navíc koná „Týden Broadwaye“ a „Týden atrakcí“, které navzdory svému jménu trvají od 17. ledna do 5. února. Během této akce seženete mnoho zlevněných lístků, nebo 1+1 vstupenku zdarma na představení na Broadwayi. 

Únor

Svátek zamilovaných doslova vybízí k návštěvě nějaké tradiční destinace zamilovaných. Paříž, Řím i Benátky jsou v té době přelidněné a ceny ubytování i v restauracích letí nahoru. Pokud chcete cestovat v únoru, vyberte si zemi, kde Svatého Valentýna tolik neprožívají. Například státy na východ od Česka by mohly být ideálním místem.

Březen

Začátek jara je ideální trávit v Římě. Ve městě už je dostatečně teplo, abyste si užili výborné italské gelato, ale ne takové vedro, aby vás unavilo prohlížení historických památek. Dejte si ale pozor, abyste do Říma nejeli v době Velikonoc. Ty sice letos připadají až na duben, ve městě ale výrazně zvyšují ceny ubytování. Poutníci z celého světa navíc zaplaví Vatikán i přilehlé ulice.

Duben

Zima se loučí, ale pokud byste chtěli ještě zavzpomínat na zasněžené sjezdovky, nejlepší je vyjet v dubnu. Sezóna na horách se uzavírá, to znamená, že mnohde se ubytujete za zlomek ceny. Velikonoce jsou letos až v polovině dubna, volné dny se proto hodí třeba pro zimní dovolenou v Alpách. Ušetřit můžete až polovinu nákladů, co byste zaplatili za podobný pobyt v únoru.

Květen

Pokud letos plánujete dovolenou v Karibiku, jeďte ideálně v květnu. Hlavní sezóna trvá od ledna do dubna, v červnu naopak začíná období dešťů. V květnu se objevují lepší ceny ubytování, turistů je méně a ušetřit můžete až 40 procent výdajů.

Červen

Láká vás Thajsko? V červnu sice vrcholí období dešťů, dobře ale uděláte, pokud se vydáte na jihovýchodní ostrovy. Koh Phangan, Koh Tao nebo třeba Koh Samui překvapí příjemnou cenou a počasí v červnu je zde skoro bez srážek. Ušetřit můžete až třetinu peněz oproti podobnému výletu v hlavní sezóně.

Červenec

Nechcete zbytečně útrácet a nemáte rádi davy? Zůstaňte v červenci doma. Tento letní měsíc patří totiž k nejdražším, co se týče cen letenek i ubytování. Všude je navíc kvůli školním prázdninám mnohem více turistů. Své nervy můžete ušetřit cestováním po krásách České republiky nebo Slovenska. Obě země mají co nabídnout a lidé si často v touze procesovat svět nevšimnou, co mají doslova za humny.

Srpen

Pokud si letní dovolenou nedokážete představit bez polehávání na pláži, vydejte se k moři na konci srpna. Počasí bude ještě letní, zato ceny hotelů i letenek bývají většinou už posezónní. Jestli jste na koupání čekali celé léto, odměnou vám budou prázdnější hotelové rezorty i klidnější pláže.

Září

U nás už pomalu přituhuje, na Ibize ale vrcholí párty sezóna. Tradiční rozloučení s létem na španělském ostrově doprovázejí nejlepší večírky roku. Přes den navíc ještě převládají teploty kolem 25 stupňů, v noci se ale už příjemně ochlazuje. Na Ibizu létá navíc i dost nízkonákladových aerolinek. Uspořit můžete až třetinu nákladů.

Říjen

S pozorováním polární záře nemusíte čekat až do zimy. Nejvýhodnější je vyjet v říjnu na Island. Jednak uniknete davům, zároveň se nebudete tolik klepat zimou jako v pozdějších měsících. K vidění jsou i národní párky, gejzíry a ledovce.

Listopad

Pokud vás láká Sluneční stát Florida, počkejte si na listopad. Teploty klesnou na příjemných 25 stupňů a ulice jsou prázdné a bez dětí. Vyhněte se ovšem Dni díkuvzdání (23. listopadu). Doprava může houstnout a ceny stoupají. 

Prosinec

Unavuje vás sníh, rolničky a koledy v obchodech? Vydejte se do tepla na africké safari. Uniknete předvánočnímu shonu a zároveň se ohřejete. Například v Keni můžete v prosinci navíc pozorovat vzácné druhy ptáků a novorozená mláďata šelem. Ušetříte až třetinu nákladů proti letnímu výletu do podobné destinace.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek