Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejblbějších filmů. Budete se bát, aby na vás nezanechaly trvalé následky

5 nejblbějších filmů. Budete se bát, aby na vás nezanechaly trvalé následky

O dobrých filmech se většinou mluví hodně a každý je zná. Ty špatné filmy se natočí, kritika je rozcupuje, a pak skončí v propadlišti filmových dějin. A jejich seznam už je pořádně dlouhý. Podívejte se alespoň na výběr pěti filmů, které patří k těm nejhorším, co filmový průmysl vyprodukoval. 

Trosečníci

Madonna je bezpochyby veleúspěšná umělkyně a schopná podnikatelka. Ve filmu se jí ale moc nedařilo, tak si vzala uznávaného režiséra Guye Ritchieho a ten ji obsadil do svého filmu Trosečníci. Jenže místo aby natočil něco jako další Podfu(c)k, společně vytvořili neskutečně nevtipnou komedii, při které chcete Madonnu zabít.

The Room

Tento film je tak strašně špatný, že se stal kultovním dílem. Děj je nudný a předvídatelný. Příběhem se zmateně prolíná několik nepropojených dějových linek. Ty se nijak nevyřeší a vyznějí do prázdna. Jen tak pro představu: jedna z postav filmu například oznámí, že má rakovinu, tuto skutečnost ale už nikdo dál nezmiňuje. Divák naprosto nechápe, co chce dílem režisér říci a je ještě zmatenější, když jedna z hlavních mužských postav zmizí a nahradí ji úplně jiný člověk. Promítání filmu doprovází divoké komentáře publika.

Batman a Robin

Těžko říci, komu dávat za vinu, že je tento snímek  špatný. Ve filmu hrají samá herecká esa, jako je Uma Thurman, Arnold Schwarzenegger nebo George Clooney, a podle kritiků předvedli asi svůj nejhorší herecký výkon v životě. Příběh je nudný a pojetí scén neuvěřitelně kýčovité a přestylizované. „Sedíte tam a cítíte odumírání mozku a modlíte se, aby to mrzačení přestalo,“ napsala filmová kritička pro časopis New Yorker.

Catwoman

Že je něco špatně, musí být člověku jasné, když spatří kočičí ženu na plakátu – dala se snad Halle Berry na porno? Rozsah hrůzy člověk zjistí, jen pokud se dokáže přemoci a tento film si pustí. Filmu vévodí naprosto zpackané triky, kočičí žena tam běhá o dost hůř než počítačová Lara Croft v 1. hře z roku 1996. Za podivné „kočkování“ mezi Berryovou a Sharon Stoneovou je divákovi trapně. Kdo dokáže snímek dokoukat, má opravdu vysoký práh bolesti.

Bojiště Země: Sága roku 3000

Jak režisér Roger Christian přesvědčil Johna Travoltu, aby si zahrál v tomto braku, patří k největším filmovým záhadám. Travolta představuje divného obra s dredy a celý děj zní takto: Mimozemšťané si zotročili lidi a okupují zemi už 1000 let. Lidé ale objeví v místech, kde bývala stará dobrá Amerika,  vojenskou základnu a najdou tam použitelné zbraně. S touto tisíc let starou technikou jdou do boje se zlými vetřelci. Tato slátanina je shodou okolností z pera tvůrců, kteří se navzájem znají ze scientologické církve.