Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejčastějších chyb, které děláte v kuchyni. Ohrožují vaše zdraví a stojí vás nemalé peníze

5 nejčastějších chyb, které děláte v kuchyni. Ohrožují vaše zdraví a stojí vás nemalé peníze

Kuchyně je pro někoho rájem, ve kterém dokáže strávit hodiny vytvářením specialit, pro jiného místem, kam jen chodí nesčetněkrát denně zírat do ledničky. Snad všichni ale nevědomky děláme základní chyby, kvůli kterým si ničíme kuchyňské vybavení nebo špatně skladujeme potraviny. Pojďte se podívat na ty nejčastější.

Dáváte nože do myčky nádobí

Myčka je sice úžasným domácím pomocníkem, který dokáže uspořit čas i nervy, nicméně není vhodná pro všechny kuchyňské potřeby. Rozhodně byste do ní neměli dávat jakékoli nože. Vysoká teplota vody i tlak v myčce totiž nože poškozuje a mohou být brzo nenapravitelně tupé.

Správně byste měli podle webu Dailymail nože umývat pouze ve dřezu ve vodě se saponátem a po mytí je okamžitě osušit. Samovolné schnutí totiž může čepel také otupit.

Skladujete dohromady ovoce a zeleninu

Pokud máte v lednici speciální poličku, kam ukládáte ovoce a zeleninu, děláte chybu. Pokud jsou některé druhy plodů pohromadě, můžou se dříve zkazit.

To je například důvod, proč byste neměli poblíž jiného ovoce a zeleniny skladovat jablka nebo banány. Uvolňují totiž uhlovodík ethen, který způsobuje, že plody v jejich okolí se rychleji kazí. Pokud ale naopak máte například nezralé avokádo nebo kiwi a chcete, aby se co nejdříve dalo jíst, dejte ho do blízkosti jablek.

Skladujete teplé jídlo v plastikových obalech

Plastové krabičky jsou výborným pomocníkem k uskladnění zbylého jídla. Neměli byste do nich ale dávat příliš teplé pokrmy.

Pokud se totiž krabičky zahřejí, ať už od teplého jídla, nebo při ohřívání v mikrovlnce, uvolňují škodlivé chemikálie, které se mohou dostat do jídla a způsobit i rakovinu. Do krabiček proto ukládejte už vychladlé jídlo, a pokud si ho budete chtít znovu ohřát, z krabiček ho vyjměte.

Otevíráte troubu, abyste zkontrolovali průběh pečení

Dělá to snad každý. Ani přes prosklená dvířka totiž nepoznáte, zda už je maso správně propečené. Podle expertů bychom to ale dělat neměli. Otevírání trouby ji totiž ochlazuje a prodlužuje tak proces pečení, který může nakonec vyústit až ve spálení jídla, protože doba pečení se tím neodhadnutelně změní.

Skladujete v ledničce věci, které tam nepatří

Nejste si jistí, kam s tím? Ledničkou nic nezkazíte! To ale není úplně pravda. Přestože chlad potraviny konzervuje, některým může spíše uškodit, zkazit jejich chuť nebo urychlit jejich zkázu.

A co byste do lednice dávat neměli? Z ovoce a zeleniny nechte venku banány, pomeranče, tropické ovoce, avokádo, meloun, cibuli, rajčata, česnek, papriku, jablka, hrozny, brambory a bylinky. Pokud některé z těchto potravin nakrojíte, lednička je pro ně ale většinou už lepším řešením. Vyhněte se i uchovávání chleba, másla, octa, medu, arašídového másla, sojové omáčky, oleje, marmelády, kávy nebo hořčice. Také všechny tyto potraviny nemusí být v chladu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek