Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejlepších seriálů, které pravě teď můžete sledovat v televizi

5 nejlepších seriálů, které pravě teď můžete sledovat v televizi

Nemáte náladu na dlouhý film? Pro změnu se můžete vrhnout na některý ze seriálů, který právě teď nabízí některá z našich televizních stanic. Výběr je zdánlivě nekonečný. Co skutečně stojí za to?

Hannibal

Americký seriál Hannibal, který vysílá televize Prima na svém kanále Prima Cool, sice už reprízuje, přesto ale patří k těm nejlepším sériím, které se v televizním programu dají objevit. Seriál je založený především na románu Červený drak, který sloužil také jako předloha ke stejnojmennému filmu, který dějově předchází slavnému thrilleru Mlčení jehňátek.

Děj se točí kolem zvláštního agenta FBI Willa Grahama, který má zvláštní schopnost, dokáže se vcítit do myslí těch nejzvrácenějších vrahů a tím odhalit motivy jejich činů. Možná i kvůli tomu má psychické problémy. Svěří se tedy do rukou uznávaného psychiatra Hannibala Lectera, který ale ukrývá děsivější tajemství, než si kdokoli může představit.

Legendy kriminalistiky

Cyklus půlhodinových dokumentů je originálním počinem České televize a nabízí pohled do zákulisí vyšetřování těch nejznámějších porevolučních kauz, které hýbaly českou justicí. Kromě výpovědí policistů, kteří mají s případy osobní zkušenost, budou v dokumentech k vidění i exkluzivní rozhovory se samotnými zločinci nebo originální záběry z policejních rekonstrukcí. 

Batesův motel

Americký seriál vysílá Česká televize na svém druhém programu. Stejně jako Hannibal navazuje na hororovou klasiku, Psycho. Tvůrci si vypůjčili postavy ze slavného románu, ale zároveň se nechali při jejich zobrazení inspirovat samotným Hitchcockem. Dějem se seriál vrací před slavná díla.

Černé zrcadlo

Britský miniseriál, který běží na ČT2, vlastně není klasický seriál. Každý díl totiž vypráví zcela jiný a uzavřený příběh. Je zasazen do blízké budoucnosti a zamýšlí se nad problémy, které může přinést prudký technologický rozvoj. Může se stát, že se nové technologie do našich životů tak integrují, že je nakonec zlikvidují? Za seriálem stojí Charlie Brooker, který jí známý provokatér.

Četníci z Luhačovic

Český historický krimi seriál natočila opět Česká televize, navazuje na divácky úspěšné Četnické humoresky, které vstoupily na obrazovky už v roce 1997. Tentokrát se děj zaměřuje hlavně na dva mladé četníky, kteří v roce 1919 přijíždějí na své první působiště. Pod vedením Pavla Zedníčka a Karla Dobrého pak začnou řešit své první případy.