Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 seriálů, které by vám v roce 2018 neměly uniknout

5 seriálů, které by vám v roce 2018 neměly uniknout

V roce 2018 se zřejmě na obrazovky nevrátí ani třetí pokračování Stranger Things ani osmá série Hry o trůny, přesto se seriálový fanoušci mají na co těšit. Vybrali jsme pro vás pět tipů, které rozhodně stojí za pozornost. 

Waco

Šestidílný seriál, který odvysílá americká televizní stanice Paramount Network, je inspirován skutečnými událostmi, které se odehrály v roce 1993 poblíž texaského města Waco. Právě tehdy americké ozbrojené složky provedly razii v komplexu, který obývala sekta Davidiánů (Branch Davidians). Ta měla podle FBI shromažďovat zbraně, realizovat polygamní sňatky, a to dokonce i s dívkami, kterým ještě nebylo ani patnáct let. Razie si vyžádala na 76 obětí.

Dabing street

Po čtvrté hvězdě přinese Dejvické divadlo na obrazovky České televize další seriál. Dvanáctidílnou komedii z prostředí dabingového studia ZERO, ve které si zahráli například Klára Melíšková, Hynek Čermák, Miroslav Krobot nebo Martin Myšička, zrežíroval Petr Zelenka, který s Dejvickým divadlem dlouhodobě spolupracuje. 

Sharp Objects

Zcela nový seriál od Jean-Marca Valléeho, který je režijně podepsaný například pod úspěšnou sérií Sedmilhářky, si vypůjčil jako svojí předlohu knihu Gillian Flynnové, ta už se v podobné roli zasloužila i o film Zmizelá. V roli reportérky, která se po léčbě na psychiatrii vrací zpět do rodného města a snaží se odhalit nejen svou minulost, se objeví Amy Adamsová, která se v posledních letech proslavila rolemi ve filmech Příchozí nebo Noční zvířata. 

Mosaic

Režisér Steven Soderbergh se ve spolupráci s HBO pustil do odvážného projektu. Už v listopadu je k mání aplikace, díky které si divák může vybrat, z jakého úhlu pohledu chce dějovou linku sledovat. Aplikace je kvůli licenčním právům dostupná jen ve Spojených státech. Ostatní ale nemusejí zoufat, v lednu se Mosaic objeví na kanále HBO jako šestidílná minisérie. 

Westworld 2

Jonathan Nolan ve spolupráci s Lisou Joyovou a televizí HBO se mohou pochlubit druhou sérií sci-fi seriálu Westworld, který vznikl roce 2016 na základě stejnojmenného filmu z roku 1973. V nové sérii, která by měla být temnější než ta úvodní, se opět objeví Evan Rachel Woodová, Jeffrey Wright, Thandie Newtonová nebo James Marsden.