Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

6 typů podnikání, u kterých nepotřebujete peníze do startu

6 typů podnikání, u kterých nepotřebujete peníze do startu

Pracovat na tom, co vás baví, a ještě si tím solidně vydělávat na živobytí? To je sen drtivé většiny lidí. Řadu z nich ale od zahájení podnikání odradí výška nutné vstupní investice. Existují ale i takové projekty, do kterých není třeba vložit téměř nic.

1. Umělecké činnosti

Pokud máte umělecké nadání, tak máte z poloviny vyhráno. Ať už se budete věnovat malování obrazů nebo jinému uměleckému řemeslu, to hlavní je mít šikovné ruce. A ty si nekoupíte za žádné peníze. Jedinou nutnou vstupní investicí je materiál, se kterým budete pracovat, a váš čas. Na internetu pak existuje celá řada stránek, které sdružují tvůrce a pomáhají jim jejich díla prodat.

2. Servis vytíženým

V takovém případě zájemci o start vlastního podnikání stačí, aby se uměl dobře prodat. Lidí ve svém okolí, kteří mají problémy stihnout vše, co potřebují, určitě znáte spoustu. Ať už budete uklízet, venčit psa nebo hlídat děti, vaše vstupní investice je opět nulová. Stejně tak si naopak vy můžete doma, pokud k tomu máte dostatek místa, zřídit hotel pro domácí mazlíčky.

3. Opravy

Pokud máte potřebné znalosti a dovednosti, směle do toho. Šikovný opravář, ať už čehokoliv, je v současnosti skutečně k nezaplacení. Stačí si pořídit brašnu s nářadím, což se odepíše v nákladech, a vzhůru na věc.

4. Konzultace

Pokud jste se za svou dosavadní kariéru stali skutečnými odborníky v některé oblasti, jsou vám otevřené dveře na poli podnikání v konzultacích. Řada lidí se snaží o úspěch v nejrůznějších odvětvích lidské činnosti a rádi za dobré poradenství zaplatí.

5. Přeprodej

Stačí se porozhlédnout, čeho je ve vašem okolí nedostatek a jít na věc. Jednou z cest je domluvit se s výrobcem a odebírat zboží přímo u něj. Sice jej pak musíte na místo určení dopravit sami, odměnou vám ale bude přímý zisk. Další variantou je prodej osvědčených produktů za provize.

6. Spolupráce s řetězci 

Řada projektů, které vytvářejí řetězce po celém světě, je zaměřená právě na podnikavé lidi. Můžete se zkusit zapojit do Uberu a vozit klienty vlastním vozem nebo pronajímat ubytováním prostřednictvím AirBnB. A pokud se vám to zalíbí, můžete vydělané peníze investovat do vlastní spedice nebo třeba penzionu.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek