Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

7 nejnebezpečnějších měst USA. Tady americký sen nehledejte

7 nejnebezpečnějších měst USA. Tady americký sen nehledejte

Nejen v rozvojových zemích hrozí nebezpečí na každém kroku. Na spoustu míst, kterým je radno se vyhnout, lze narazit také ve Spojených státech amerických. Kterým sedmi městům pod vlajkou pruhů a hvězd je lepší se vyhnout širokým obloukem?

7. Baltimore

Baltimore je nebezpečný pro ženy.Baltimore je nebezpečný pro ženy.autor: George Sheldon / Shutterstock.com

V Baltimoru by si měly dávat pozor především ženy, smutnou statistiku násilných trestných činů vedou znásilnění. Obzvlášť nebezpečné jsou chudinské čtvrti, kde bují obchod s drogami. V roce 2015 dokonce město přijalo nařízení, které zakazuje vycházet mladším 14 let po deváté večerní bez doprovodu.

6. Atlanta

Atlanta je důležitým uzlem pro obchod s drogami.Atlanta je důležitým uzlem pro obchod s drogami.autor: Shutterstock

Metropole Georgie je nechvalně proslulá coby město, které je jedním z hlavních uzlů distribuce drog do celých Spojených států. Mezi zločiny převažují loupeže a napadení.

5. Birmingham

Birmingham ve státě Alabama se lepší, ale ne dostatečně.Birmingham ve státě Alabama se lepší, ale ne dostatečně.autor: Shutterstock

Městu ve státě Alabama se daří se zločinem bojovat. V Alabamě se od devadesátých let podařilo snížit počet trestných činů o celých 40 %, ačkoliv páté místo v žebříčku na první pohled přílišnému pokroku nenasvědčuje.

4. Memphis

Memphis je nejen městem slavných hudebníků.Memphis je nejen městem slavných hudebníků.autor: photosounds / Shutterstock.com

Největší město státu Tennessee se proslavilo nejen významnými hudebníky, kteří tu nastartovali kariéru, jako Elvis Presley, Aretha Franklinová nebo Johnny Cash. Memphis také dlouhodobě patří ke špičce v rámci loupežných přepadení, ačkoliv se jejich počet snižuje.

3. Oakland

Oakland má tři obzvlášť nechvalně proslulé obvody.Oakland má tři obzvlášť nechvalně proslulé obvody.autor: Reuters

Zatímco počet majetkových trestných činů se v kalifornském městě podařilo razantně snížit, s těmi násilnými je to horší. Tři čtvrtiny násilností se odehrály ve třech okrscích, kde přitom žije jen 44 % obyvatel města, ve třetím obvodu v Západním Oaklandu a v šestém a sedmém obvodu ve Východním Oaklandu.

2. St. Louis

St. Louis vede v počtu vražd v USA.St. Louis vede v počtu vražd v USA.autor: Joseph Sohm / Shutterstock.com

Město ve státě Missouri má smutný primát. Ročně zde dojde v průměru k nejvíce vraždám v rámci Spojených států, ze sta tisíc obyvatel jich sejde ročně padesát z tohoto světa násilnou smrtí. A to je situace o 50 % lepší než v období drogových válek gangů v devadesátých letech.

1. Detroit

Ve vylidněném Detroitu převzaly vládu pouliční gangy.Ve vylidněném Detroitu převzaly vládu pouliční gangy.autor: profimedia.cz

O městě, které se proslavilo svým automobilovým průmyslem, se teď ve Spojených státech mluví ve zcela jiných souvislostech. Po krachu továren zůstaly vybydlené čtvrti, které opanovaly pouliční gangy. Počet násilných trestných činů převyšuje pětkrát národní průměr, dvě třetiny vražd ve státě Michigan se odehrají právě v Detroitu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek