Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

80 sokolů, krocan nebo poník. Co vše lze převážet na palubě letadla?

80 sokolů, krocan nebo poník. Co vše lze převážet na palubě letadla?

Cestujícím Katarských aerolinek se naskytl zvláštní pohled. V první třídě zbývalo ještě pár volných sedaček, ty ostatní ale „obývali“ zvláštní cestující. Není to ale ojedinělý případ. Čas od času se na palubě objeví zvířata, která musí zákonitě vzbudit rozruch.

80 sokolů

Saúdský princ zřejmě svojí zálibu v sokolnictví bere hodně vážně. Na jednu ze svých cest si totiž vzal 80 sokolů a každý z nich měl svoje vlastní místo. Cestování s těmito zvířaty ale není v tomto regionu tak neobvyklé, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Právě proto, že je sokolnictví velmi oblíbená záliba především v Saúdské Arábii, v Kataru a ve Spojených arabských emirátech, místní aerolinky se tomu přizpůsobily. Většinou ale mají jasně stanovená pravidla, kolik dravců mohou v jednom letadle převážet. V přepravních podmínkách je samozřejmě také uvedeno, zda je možné vzít si zvíře s sebou na palubu, anebo jestli zůstane v zavazadlovém prostoru.

Krocan na palubě

V loňském roce se v jednom letadle vyskytl krocan. Cestující si ho mohl vzít s sebou do kabiny jen proto, že mu pomáhal zvládat psychické problémy. To si ale pasažér nevymyslel na místě. K tomu, aby zvíře mohlo cestovat na palubě jako emoční podpora, musí majitel složitě dokazovat, že zvíře opravdu může pomoci a že není určené „na pekáč“.

Prase

Cestující, kteří v listopadu 2014 cestovali z Connecticutu do Washingtonu, jistě překvapil neobvyklý spolucestující. Na scéně se opět objevil termín „emoční podpora“, tentokrát ale v podobě prasete.

Miniaturní kůň

V roce 2003 se na palubě letadla, které mělo namířeno z Bostonu do Chicaga, objevilo plemeno malého koně. Necestoval jako mazlíček, ale jako asistenční zvíře. Doprovázel totiž svojí nevidomou majitelku. Přestože šlo o miniaturního koně, do běžné třídy se nevešel, a proto ho posádka i s jeho majitelkou usadila do první třídy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek