Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

81letá dáma z Japonska vytvořila aplikaci pro iPhone. Počítač přitom poprvé viděla v časopise

81letá dáma z Japonska vytvořila aplikaci pro iPhone. Počítač přitom poprvé viděla v časopise

Když měla Masako Wakamiyaová nastoupit do důchodu, odmítla přijmout roli ženy, která sedí doma s pesimistickým výhledem do budoucnosti. V 60 letech se jí dostal do rukou časopis, který jí převrátil život vzhůru nohama.

Když se poprvé dozvěděla o možnosti, kterou nabízí nová technologie jménem internet, rozhodla se mu naplno věnovat. Jedním z velkých lákadel pro ni byla možnost, že může začít komunikovat s kýmkoli na celém světě. Svůj první počítač si pořídila ve svých 60 letech. Během toho, co se starala o svou matku, prokousávala se postupně všemi technickými nástrahami, co jí technologie kladla do cesty. Po několika měsících ale přišel první úspěch, poprvé se připojila.

Tento krok jí změnil život, najednou se stala součástí úplně jiného světa. Postupem času získávala další a další zkušenosti, které pak začala zužitkovávat. Jedním z projektů, do kterého se pustila, byl Excel Art. Určený byl hlavně pro seniory, kteří chtějí svůj volný čas využít kreativně. Spočívá v jednoduchém tvoření obrazců pomocí Excelu, které se dají jednoduše aplikovat na nejrůznější věci, jako je vějíř nebo kniha.

Podle serveru Mashable nyní vytvořila aplikaci s názvem Hinadan, která vychází ze staré japonské tradice Hinamacuri, jinak se jí také říká Svátek panenek nebo Den dívek. Svátek, který připadá na 3. března je specifický právě díky panenkám, které mají představovat císařskou rodinu a jejich služebnictvo. A právě v aplikaci, kterou Masako vytvořila, musí hráč všech 12 panenek správně umístit.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek