Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

9 nejpřepychovějších svateb historie. Koho stála miliardu dolarů?

9 nejpřepychovějších svateb historie. Koho stála miliardu dolarů?

Když se dva lidé rozhodnou říct si vzájemně své ano, je jasné, že to pro ně bude velký den. Bohatí a mocní si při takových příležitostech s rozpočtem za svatební obřad hlavu nelámou. Kterých devět párů vešlo díky neuvěřitelně nákladným sňatkům do historie?

9. Melania a Donald Trumpovi

Pro mnohé je nejspíš překvapením, že se miliardář a stávající prezident Spojených států musel spokojit až s devátým místem, ale statistika je neúprosná. Když v Palm Beach na Floridě vedl k oltáři okouzlující Melanii Knaussovou, padl na to milion amerických dolarů. Róba, kterou půvabná Slovinka ve svůj velký den oblékla, byla z dílny návrhářského domu Dior, konkrétně pak z hlavy slavného Johna Galliana. Krejčovské práce zabraly tisíc hodin a šaty přišly na desetinu rozpočtu. Na slavnostním rautu nesměli chybět humři, lanýže a pravý kaviár.

8. Delphine Arnaultová a Alessandro Vallarino Gancia

Když se vdává dědička impéria značek Louis Vuitton, Hennessy a Moët, musí to podle toho také vypadat. Navíc když oním šťastným není nikdo menší než člen slavné italské vinařské dynastie. Své ano si byznysmenka a vinař řekli v katedrále Saint-Jean-Baptiste de Bazas na poutní cestě do Santiaga de Compostela, slavnostní hodokvas se konal na romantickém zámečku Château d'Yquem uprostřed vinic věhlasného regionu Bordeaux. Ani veselka za 7 milionů dolarů ale páru štěstí nezaručila, o pět let později stál u soudu nad rozvodovými papíry.

7. Kim Kardashianová a Kanye West

Neustálým nahlížením do svého soukromí si přišla americká hvězda Kim Kardashianová na slušný balík a ani její vyvolený Kanye West netře zrovna bídu s nouzí. Jejich svatební obřad vyšel na dvanáct milionů dolarů a skutečně byl jako vystřižený z pohádky. Vnadná Kim se svezla v bohatě zdobeném pozlaceném kočáře, a když přicházela v pevnosti Belvedere ve Florencii k oltáři, zpěvem její velký okamžik doprovázel Andrea Bocelli. Následné oslavy se odehrávaly mimo jiné na zámku ve Versailles, svatebčanům zapěli i John Legend nebo Lana del Rey.

6. Petra Ecclestoneová a James Stunt

Na impozantním středověkém hradě Orsini-Odescalchi vzdáleném třicet kilometrů od italského hlavního města Řím se před šesti lety vdávala dcera dlouholetého šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestonea Petra za anglického byznysmena Jamese Stunta. Svatební veselí trvalo tři dny, nechyběl nákladný ohňostroj, zásoba lahví skvělého vína nebo vystoupení Erica Claptona či Alicie Keysové. Nevěsta oblékla svatební róbu od jedné z nejuctívanějších návrhářek v oboru Very Wangové a dorazila na místo v limuzíně Rolls Royce. Celkem třídenní mejdan vyšel na devatenáct milionů dolarů.

5. Angelababy (Angela Yeungová) a Huang Xiaoming

Jedna z nejpopulárnějších hereček Číny, Angela Yeungová přezdívaná Angelababy, je ve své rodné zemi známá jako čínská Kim. Její předloňská svatba s hercem Huangem Xiaomingem tak byla pompézní událostí za 31 milionů dolarů, která její americkou konkurentku několikanásobně překonala. Angelababy si dopřála třímetrový dort, o výzdobu se staralo dvě stě floristek a její šaty od Diora měly desetimetrovou vlečku. Každý z hostů obdržel dáreček v podobě mobilního telefonu.

4. Kate Middletonová a princ William

Obrázky slavné svatby následníka britského trůnu Williama s jeho dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou oblétly celý svět. Královská rodina je nejen ve své domovské zemi miláčkem davů, a tak je nasnadě, že musela připravit podívanou pro celý svět. Nevěsta měla šaty z dílny Alexandera McQueena a diamantovou korunku od Cartiera z roku 1936. Miliony televizních diváků po celém světě sledovaly obřad z Westminsterského opatství v přímém přenosu a miliony stála sama svatba – konkrétně více než 27 milionů liber.

3. Vanisha Mittalová a Amit Bhatia

Pořádně roztočit to umějí i v Indii. Svatba dcery ocelářského magnáta Vanishy Mittalové s investičním bankéřem Amitem Bhatiou tak vstoupila do historie jako třetí nejdražší událost svého druhu. Velkolepé události v červnu 2004 v Paříži přihlíželo tisíc hostů, které přinesla letadla z celého světa. Pro svatebčany byl připraven několikadenní přepychový program včetně gurmánských večeří a prohlídek francouzských pamětihodností. Do rozpočtu o výši šedesát milionů dolarů se vešlo i vystoupení Kylie Minogue a ohňostroj pod slavnou Eiffelovkou.

2. Diana Spencerová a princ Charles

Snad každý si vybaví snímky ze svatby princezny srdcí, tragicky zesnulé lady Diany, a prince Charlese z 29. července 1981. Nesměle se rozhlížející mladinká nevěsta, v nádherných šatech David & Elizabeth Emanuel v barvě slonové kosti, které vešly do historie jako jedny z nejslavnějších svého druhu. Na svatbě se podávalo šampaňské Dom Perignon z roku 1961, kdy se lady Di narodila. Velkolepý obřad vyšel na 100 milionů dolarů, jak známo, manželství ovšem skončilo za patnáct let rozvodem a o rok později tragickou smrtí milované princezny.

1. Khajida Uzhakhovsová a Said Gutseriev

Roční výročí svatby v březnu 2017 slaví syn ropného magnáta Said Gutseriev se svou manželkou Khajidou. Jejich loňskou svatbu nejspíš hned tak někdo nepředstihne, vydali za ni totiž miliardu dolarů. Nevěsta na moskevský obřad oblékla róbu Ellie Saab a k tomu diamantový náhrdelník a korunku posázenou brilianty. Každý z hostů opulentní akce dostal na památku taštičku se šperky. Vystoupili oblíbení muzikanti páru, mezi nimiž nemohla chybět Jennifer Lopez, Enrique Iglesias nebo Sting.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek