Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Americké krávy mají nového nepřítele. Vtipálky s drony

Americké krávy mají nového nepřítele. Vtipálky s drony

Pasoucí se krávy ve Spojených státech se v poslední době musejí vypořádat s nečekanou obtíží. Nad jejich stády s oblibou prohání své drony různí vtipálci. Nízko letící stroje jsou hlučné a nebezpečné. Bdělí zákonodárci amerického státu Utah se tomu rozhodli udělat přítrž a vrátit na pastvy tolik potřebný klid. 

Pokud inciativu senátora státu Utah Scotta Chewa jeho kolegové schválí, půjde podle internetového deníku The Daily Beast o vůbec první americký zákon, který bude chránit zvířata před bezpilotní hrozbou.

Vadí mu, že s rostoucí dostupností dronů přibývá i chaosu, které jejich přelety způsobují v dosud pokojně se pasoucích stádech. „Kráva může skončit na opačné straně plotu než její tele a pak je z něj sirotek,“ podotkl senátor.

Podle zákonodárce Chewa někdy dron do dobytka narazí omylem. Přibývá ale prý případů, kdy vtipálci své létající stroje záměrně vypustí nad zvířata tísnící se na malém prostoru a pak se baví jejich vyděšenými reakcemi.

Navrhuje proto, aby se plašení dobytka drony postihovalo. Opakovaní provinilci by mohli dostávat rok vězení a pokutu 2500 dolarů (v přepočtu asi 65000 korun). 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek