Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Amerického teenagera vzbudil divný zvuk. Hlavu mu okusoval medvěd

Amerického teenagera vzbudil divný zvuk. Hlavu mu okusoval medvěd

Baribal neboli medvěd černý se coloradském kempu postaral o pořádné pozdvižení. Devatenáctiletý Dylan, kterého kolem 4 hodiny ranní zvíře napadlo a snažilo se ho vytáhnout ze spacáku, ale naštěstí dokázal vyváznout živý. 

Asi padesát kilometrů severozápadně od Denveru zažil Dylan doslova peklo. Když se v tamním kampu rozhodl pracovat, tak trochu počítal s tím, že může potkat divokou zvěř. Určitě ale netušil, že bude mít možnost seznámit se s medvědem tak blízko. 

Jednoho rána Dylena probudil opravdu děsivý zvuk. „Myslím, že se jeho zuby třely o mojí lebku,“ řekl pro Telegraph. Když se Dylan bránil, baribal ho začal vláčet ze stanu ven, po několika metrech se ale mladíkovi podařilo z jeho spárů vymanit.

Dylan spolu s dalšími zaměstnanci kempu spali nedaleko týpí, kterém bylo ubytováno několik táborníků ve věku 12 až 13 let. Nikomu dalšímu se ale naštěstí nic nestalo.

Baribalové obvykle nebývají příliš agresivní, v posledních týdnech ale ve Spojných státech napadli už několik lidí. Za jejich zvýšenou agresivitou může stát strach o mláďata nebo nezodpovědnost turistů, kteří se neřídí striktními pokyny, co se týče skladování jídla, které medvědy láká.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek