Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ani Apple není bezchybný. Nové iPhony mají Achillovu patu, která uživatele přijde pořádně draho

Ani Apple není bezchybný. Nové iPhony mají Achillovu patu, která uživatele přijde pořádně draho

Ačkoliv se nové telefony iPhone 8 a 8 Plus mohou chlubit nejnovějšími technologiemi a špičkovou výbavou, jedno slabé místo přeci jen mají. Elegantní zadní skleněná plocha, ke které Apple sáhnul po dlouhých čtyřech letech, je – v případě že se rozbije – extrémně drahá a její výměna není žádná hračka.

Lesklé, krásné a údajně velmi odolné, ale na druhé straně stále jenom rozbitné sklo je na zadní části nových přístrojů iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Přestože výrobce tvrdí, že použitý materiál bude téměř nemožné rozbít, zatím není jasné, o co své tvrzení opírá, a někomu se to i přes ujišťování společnosti s nakousnutým jablíčkem ve znaku bezpochyby podaří. Nešťastníka pak čekají těžké chvíle při opravě drahého telefonu - výměna zadní skleněné části je totiž mnohem obtížnější a dražší, než třeba výměna displeje.

Společnost sice ve vybraných zemích nabízí speciální program záruky AppleCare+, který pokrývá při poškození přístroje značnou cenu opravy, ale ani v rámci něj nebude výměna zad telefonu zdarma. Zatímco náhradní displej by v rámci tohoto programu vyšel jen na 29 dolarů, výměna skleněných zad by zákazníka - nešiku stála bez dolaru rovnou stovku. A v případě, že už si uživatel v rámci programu vyčerpá svůj nárok na jakékoli dvě opravy, další výměna zadní části přístroje jej přijde na pořádně drahých 349 dolarů (asi 7600 korun).

Apple skleněná záda u svých telefonů zavedl před čtyřmi lety s nástupem modelu 4, u dalších telefonů však od tohoto designového prvku upustil. Nyní se s nástupem osmého modelu přístroje ke skleněnému designu vrátil, především kvůli možnosti bezdrátového nabíjení přístroje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek