Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Barack Obama odsoudil rasismus a pokořil rekord. Jeho tweet je nejoblíbenějším v historii Twitteru

Barack Obama odsoudil rasismus a pokořil rekord. Jeho tweet je nejoblíbenějším v historii Twitteru

Příspěvek bývalého prezidenta USA Baracka Obamy k rasovým střetům v americkém městečku Charlottesville na sociální síti Twitter byl nejoblíbenější v hitstorii tohoto média. Obama se ve svém tweetu, který obdržel tři miliony srdíček, odvolal na laureáta Nobelovy ceny míru Nelsona Mandelu.

„Nikdo se nenarodí s nenávistí k jiným lidem jenom proto, že jsou jiné barvy pleti, že vyznávají jiného boha či že jsou z jiného státu. Lidé se nenávist učí během života, a pokud jsou schopni toho, tak mohou být rovněž naučeni lásce, protože ta má k lidskému srdci bližší cestu, než nenávist,“ napsal ve třech příspěvcích na Twitteru Obama. Citoval část autobiografie Dlouhá cesta za svobodou bývalého prezidenta Jihoafrické republiky a laureáta Nobelovy ceny za mír Nelsona Mandely. 

Bývalý prezident USA tak reagoval na situaci posledních dní ve městě Charlottesville, kde se střetli stoupenci bílé rasy s davem jejich odpůrců. Během protestů zemřelo několik lidí, dva policisté skonali po zřícení vrtulníku, mladou ženu pak zabil útočník, který najel autem do davu liberálů. 

Současný prezident Donald Trump se v této souvislosti dostal pod palbu kritiky. Podle mnohých politiků dostatečně neodsoudil počínání stoupenců extrémní pravice. Objevily se názory, že i proto, že z této skupiny se rekrutuje značná část jeho příznivců. „Na jedné straně byla skupina špatných lidí. A na druhé straně byla také skupina, která byla velmi násilná," uvedl v úterý Trump. 

Tweet Baracka Obamy se svou oblíbeností dostal před květnový příspěvek zpěvačky Ariany Grande, který vyvěsila po teroristickém útoku na svém koncertě v britském Manchesteru. Tento příspěvek má aktuálně 2,7 milionu „lajků“.

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek