Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bicykly zaplavily čínské ulice. Obyvatelé je pohazují na hromady

Bicykly zaplavily čínské ulice. Obyvatelé je pohazují na hromady

V Číně se v posledních letech rozmohl byznys se sdílením bicyklů. Podobné služby fungují běžně po celém světě, v Číně ale musejí firmy o zákazníky víc bojovat. Proto je kol nadbytek a cyklisté je nemusejí při vracení zamykat do stojanů, ale můžou je nechat libovolně odstavené a mnoho z nich propadá dojmu, že s koly můžou nakládat, jak uznají za vhodné. Na ulicích proto vznikají doslova hřbitovy odložených bicyklů.

Bitva o zákazníky zuří i u bike-sharingových společností. V posledních letech začalo v Číně veřejně půjčovat kola mnoho firem a na velkém trhu se pochopitelně předhánějí v tom, která bude lepší a dostupnější.

I z toho důvodu si Číňané můžou kola půjčovat téměř kdekoli a je jich nadbytek. Aby firmy cyklisty oslovily, dokonce zákazníky nenutí, aby kola vráceli do konkrétního stojanu. Lidé je smějí nechávat odstavené kdekoli. Ulice se pak plní koly a ta zabírají místo i na chodnících, kde tvoří bizarní hromady.

Městům už ale došla trpělivost a povolala do akce policii. Ta překážející kola buď rovná na hromady, nebo zabavuje. Obří hromady kol na okrajích cest ale nejsou to jediné. Mnoho z bicyklů se ztratí, skončí v řece, nebo dokonce odložené na stromě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek