Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bizarní případ z Ameriky: Doktor si fotil nahé pacientky, snímky pak posílal manželce

Bizarní případ z Ameriky: Doktor si fotil nahé pacientky, snímky pak posílal manželce

Fotit bezvládné nahé ženy je zřejmě v pořádku. Aspoň tak rozhodl tento týden soud, před kterým stanul plastický lékař, který takto zneužil své pacientky. Fotografoval a nahrával je nahé, když byly před operací pod anestetiky. Přesto porota rozhodla, že je nevinný.

Americký doktor Ali Sadeghi v roce 2015 takto vyfotil a natočil nejméně čtyři ženy. Dvě z nich přežily rakovinu prsu a čekala je rekonstrukce ňadra. Doktor jim podal anestetika, a když usnuly, pořizoval jejich obrázky, zatímco sestry kolem pacientek tančily a prováděly obscénní gesta. 41letý lékař následně média s humornými popisky posílal podle serveru The Daily Beast svojí tehdejší ženě.

Před soudem vypovídaly i poškozené pacientky. Když je vyšetřovatelé poprvé konfrontovali s tím, že existují podobné snímky, zhroutily se. „Pořád si nechci připustit, že video, na kterém bezmocně ležím a někdo mě ponižuje, vůbec existuje. Není den, kdy bych kvůli tomu nebrečela,“ uvedla jedna z obětí. Když se video s ní přehrávalo u soudu, musela odvrátit hlavu.

Sadeghiho obhájce před soudem tvrdil, že snímky nejsou nijak sexuálně znevažující a to, že byly v doktorově telefonu, neznamená, že je sám natočil. Nenaplňují tedy obvinění z voyeurismu, kterému muž čelí. Doktor i sestry podle svých obhájců činu litují, ale nemyslí si, že by to byl tak závažný akt, jak se žalobci snaží ukázat. Opakovaně tvrdili, že fotografie nejsou a neměly být nijak sexuální. Přestože Sadeghi mohl strávit až rok ve vězení, porota jej jednohlasně osvobodila.

Videa a fotografie vyplavaly na povrch, když se s lékařem rozhodla rozejít jeho manželka, které je předtím posílal. Ta mimo jiné Sadeghiho obviňuje z několikaletého teroru, kdy ji měl opakovaně znásilňovat, nutit k různým sexuálním praktikám a natáčet při tom na video.

Podobný případ se odehrál i loni na Slovensku. Lékař Yassine Ghazi se fotografoval přímo na sále se svými bezvládnými pacientkami a snímky pak dokonce nahrával na Instagram. Plastický chirurg, mezi jehož zákaznice patřily i Češky, navíc čelí i podezření, že nemá potřebnou kvalifikaci a povolení operovat.