Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Blízká budoucnost podle Googlu: asistentka pro auta a set pro virtuální realitu, který nepotřebuje smartphone

Blízká budoucnost podle Googlu: asistentka pro auta a set pro virtuální realitu, který nepotřebuje smartphone

Na své loňské konferenci I/O představila společnost Alphabet – matka Googlu - vlastní set pro projekci virtuální reality. O rok později přišel technologický gigant s podstatným vylepšením. Ukázal totiž světu novou generaci brýlí pro virtuální realitu s názvem WorldSense, která ke svému chodu nepotřebuje smartphone.

Představitelé společností věří, že nové zařízení pomůže zformovat zcela novou kategorii přístrojů pro virtuální realitu označených termínem „standalone“, tedy samostatných jednotek. Novinka vychází z loni představených brýlí DayDream. Na rozdíl od nich ale disponuje prvky, které zajišťují jeho samostatný chod. Například vlastní software. WorldSense vybavili inženýři Googlu také funkcemi pro záznam pochybu.

Brýle WorldSense by se na trhu měly objevit ke konci letošního roku. Ve stejné době představí podobné zařízení také konkurenční Lenovo.

Na konferenci I/O ukázala společnosti Google také nový software určený pro automobily. Zjednodušeně lze říci, že po mobilech, tabletech a počítačích přichází pro operační systém Android čas, kdy se bude stále častěji prosazovat také v automobilech. Na rozdíl od již existujícího systému Android Auto, který v podstatě jen umožňuje ovládat palubní počítač auta skrze připojený mobil, zabudoval tentokrát Google svůj systém přímo do obrazovky auta.To umožní jednoduché používání aplikací jako Spofity nebo Google Maps přímo z obrazovky v autě.

Nový systém obsahuje také hlasovou asistentku Google Assistant, díky které lze multimediální prostředí v automobilu ovládat hlasem. Jedním z prvních automobilů, který technologickou novinkou disponuje je Volvo V90. Z tohoto důvodu má švédské vozidlo od výroby zabudovaný LTE modem.

Na velmi podobném systému pracuje už několik let také konkurenční Apple. Automobilové koncerny se tím pádem budou muset rozhodnout, kterým operačním systémem své modely osadí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek