Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brát si mobil na záchod je opravdu špatný nápad. Podívejte se proč

Brát si mobil na záchod je opravdu špatný nápad. Podívejte se proč

Od doby, kdy se kromě telefonování dá mobilní telefon využít k celé řadě dalších činností, jako je hraní her, sledování internetu a sociálních sítí nebo k poslechu hudby, ho většina z nás nedokáže dát z ruky. A to i při činnostech, kdy to není zrovna dobré. S očima hypnotizujícíma displej smartphonu chodí po ulicích stále víc lidí a nedávat pozor se nemusí při scházení schodů nebo přecházení přes ulici vyplatit. Nebezpečí na vás ale číhá všude, například i doma na záchodě. 

Ruku na srdce, kdo z vás nedá mobil z ruky ani na záchodě? České statistiky v tomto ohledu nejspíš nejsou, podle studie společnosti Sony však tuto chybu dělá 75 procent Američanů.

Ptáte se, proč chybu? Podle lékařů to je skutečně velmi špatný nápad. Škodlivé bakterie, ze kterých můžete onemocnět, jsou totiž na záchodě všudypřítomné a nemusí jít zrovna o záchodové prkénko.

„Jsou zde vodní a vzduchové částice, které mohou zůstat ukryté v malých záhybech telefonu,“ vysvětluje pro americkou televizi CBS praktická lékařka Anita Karmakarová s tím, že kryty telefonů jsou obvykle vyrobené z gumy, kde se při vyšších teplotách bakteriím velmi dobře daří.

„Pak dáváme své telefony dětem a bakterie se přenášejí i na ně,“ dodává lékařka. „Rodiče se často diví, kde jejich děti chytily nemoc nebo infekci,“ říká Karmakarová a poznamenává, že jednou z příčin může být právě telefon zanesený bakteriemi.

Další chybou, kterou lidé podle doktorky dělají, je používání telefonu u jídla. „Při hraní s telefonem není dobrý nápad dávat si jídlo do úst, protože infekce se často šíří přes ústa,“ vysvětluje. Tím hůř, pokud jste si předtím vzali telefon na záchod. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek