Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brazilka se modlila k sošce svatého. Pak zjistila, že je to postavička z Pána prstenů

Brazilka se modlila k sošce svatého. Pak zjistila, že je to postavička z Pána prstenů

Zadumaný výraz, hnědé splývavé šatstvo a ruka nastavená ve vstřícném gestu směrem k pozorovateli. Tak vypadala soška svatého, ke které se pravidelně modlila babička kosmetičky Gabriely Brandaové. Ukázalo se ale, že došlo k omylu.

Svatý Antonín Paduánský. Tak říkala babička brazilské kosmetičky Gabriely Brandaové sošce, ke které se doma modlila. Když se ale se svým svatým pochlubila vnučce, té na něm něco přišlo velmi zvláštní. Postavu tedy vyfotila a snímky porovnala s internetem.

Kosmetičce se především nepozdávalo, že má na sobě předpokládaný svatý muž hnědý plášť, který se ovšem rozevírá a pod ním košili s bílo-modrým vzorem. Mnichové řádu františkánů, z něhož pocházel i Antonín Paduánský, přitom ve středověku nosili prosté hnědé kutny převázané motouzem.

Sociální síť jí dala za pravdu. Podivné oblečení, které na sobě údajný světec měl, totiž nebylo způsobené roztodivnou módou, která se nosila ve středověku. Jednalo se o pozoruhodný šat, který se nosil ve fantastické Středozemi.

Brazilka v letech tak nevědomky skláněla hlavu nikoliv před svatým Antoníčkem, patronem chudých a potřebných z Padovy, ale před Elrondem Půlelfem, postavičkou ze ságy Pán prstenů spisovatele J. R. R. Tolkiena. Vzhledem ke štěstí, které přitom ale žena cítila, nejspíš nebylo důležité, kdo je předmětem jejích proseb, ale že jim skutečně věří.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek