Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brexit straší akademiky z Oxfordu. Univerzita zvažuje, že vůbec poprvé postaví kampus za hranicemi

Brexit straší akademiky z Oxfordu. Univerzita zvažuje, že vůbec poprvé postaví kampus za hranicemi

Za 700 let své bohaté historie se k takovému kroku jedna z nejslavnějších univerzit na světě ještě nikdy neodhodlala. Plánem vybudovat své působiště i za hranicemi reaguje na odchod Velké Británie z Evropské unie. Podle mluvčího univerzity chce totiž nadále zůstat plně otevřená lidem z celého světa.

Podle serveru The Telegraph má nový kampus vzniknout v Paříži. Důvodů, proč chce oxfordská univerzita „expandovat“ do zahraničí, je několik, všechny se ale pojí s Brexitem.

Univerzita se obává, že v důsledku odchodu z Unie by mohla přijít nejen o zahraniční studenty a pracovníky, ale také o peníze. Pokud Oxford otevře svoji „pobočku“ na území Evropské unie, měla by mít právo stále čerpat evropské prostředky.

Za rozhodnutím ale nestojí jen finance, podle mluvčího univerzity je Oxford mezinárodní univerzitou, která má být světu otevřená bez ohledu na politickou situaci. Univerzita i francouzské úřady už zahájily spolupráci, a když vše půjde podle plánu, stavba nového areálu by mohla začít už příští rok.

Oxford ale zřejmě nebude jediný, projekt počítá s tím, že by zahrnul více britských univerzit. Jednou z nich, která už do jednání rovněž vstoupila, je univerzita ve Warwicku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek