Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britská zpěvačka, která se přidala k Islámskému státu: Pláče a chce zpátky domů

Britská zpěvačka, která se přidala k Islámskému státu: Pláče a chce zpátky domů

Někdejší rockerka z anglického Kentu, která konvertovala k islámu a v roce 2013 se přidala k teroristické organizaci ISIS, svého rozhodnutí hořce lituje. Sally Jones (49), kterou radikálové využívají k propagandě, prý pláče v syrské Rakce po návratu do rodné země. 

Džihádistce se v Sýrii po boku radikálů přestalo líbit, když byl její manžel Junaid Hussain zabit při náletu dronu v roce 2015. Od té doby netouží po ničem jiném než návratu do Velké Británie. To jí ale islamisté nedovolí, jelikož se stala symbolem džihádu a fotky blonďaté ženy využívají ke své propagandě.

„Stále pláče a chce se vrátit do Velké Británie. ISIS jí v tom ale brání, protože se stala vojenskou manželkou. Řekla mi, že si nepřeje nic jiného než se dostat nazpátek do své země,“ řekla Sky News kamarádka Sally, která se představila jako Aisha. Britka podle ní udělala životní chybu.

K ISIS ji přitom pivedl právě manžel, který jí podle všeho vymyl mozek. Velkou Británii opustila se i svým synem Jojem (11), kterému nyní říká Hamza. Druhého syna (18) nechala doma a nestarala se o něj. Podle informací výzvědných služeb může být rád, jelikož prý Hamzu často používá jako živý štít.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek