Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brusel chce utnout další národní tradici. Vyhlášené hranolky už si zřejmě jen tak nedáte

Brusel chce utnout další národní tradici. Vyhlášené hranolky už si zřejmě jen tak nedáte

Nedílnou součástí belgické národní kultury jsou vedle piva či fotbalu také dvakrát osmažené hranolky. O tuto pochoutku však Belgičané možná brzy přijdou. Evropská unie po nich požaduje, aby změnili proces výroby a vyhnuli se tak uvolnění nebezpečné sloučeniny. Belgičané oponují, že takový zásah poškodí chuť hranolek a odmítají se nařízení podřídit.   

Postup na výrobu hranolek je v Belgii ustálený po několik století. Základem jsou čerstvé brambory odrůdy Bintje a dvojí smažení v rostlinném oleji, někdy v kombinaci s živočišným tuke, husím sádlem. Zákazník dostane hranolky, které jsou díky dvojímu smažení na povrchu křupavé a uvnitř krásně šťavnaté, zabalené v papírovém kornoutu, osolené a polité majonézovou omáčkou.

Tradici by ale brzy mohl být konec. Evropská komise dle deníku Guardian chce, aby Belgičané změnili kvůli bezpečnostním rizikům proces výroby. Brambory by dle ní měly být namočeny a krátce povařeny, aby se při smažení předešlo vzniku karcinogenní sloučeniny acrylamidu, který se v některých potravinách vytváří při jejich ohřátí na teplotu vyšší než 120 stupňů Celsia.

Belgičané se takovému postupu výroby smažených hranolků vzpírají. Argumentují, že zkazí chuť hranolek a zničí „bohatou gastronomickou tradici“ země.

Podle mluvčího Evropské komise se nicméně Belgičané nemusí bát, že by jim EU zakázala oblíbenou pochoutku. Komise ale připravuje směrnici, která výrobcům potravin stanoví takový postup, kterým se sníží pravděpodobnost výskytu akrylamidu v potravinách. Stejné riziko vzniku této sloučeniny hrozí vedle hranolek také v sušenkách, ovesné kaši, kávě či chlebu. Podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin jsou nebezpečnou sloučeninou ohroženy zejména děti.