Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bude Trainspotting 3? Exkluzivní video z premiéry novinky napoví

Bude Trainspotting 3? Exkluzivní video z premiéry novinky napoví

Dlouhé hodiny mrzli fanoušci Dannyho Boylea a hlavně kultu jménem Trainspotting před branami edinburgského multiplexu Cineworld. V neděli tam měl premiéru „sequel“ Trainspottingu T2, film, jenž legendu oživuje po dlouhých dvaceti letech. Web Reflex.cz přinesl z místa exkluzivní video.

Prošli se po něm všichni hlavní protagonisté včetně Ewana McGregora či Roberta Carlyla alias Begbieho a navzdory počasí, v němž se kameramanům vybíjely baterie, zdravili promrzlé publikum bezmála dvě hodiny. Premiéra tak víc než oficialitu připomínala jednu velkou party. „Ku..evská zima, ale tohle za to stojí,“ glosoval pospolitou atmosféru Robert Carlyle alias Begbie.

Trainspotting je pro Skoty srdeční záležitost. Když Boyle tvrdí, že jsou to „takové skotské Hvězdné války“, není daleko od pravdy. Místní pro Trainspotting dýchají, což se potvrdilo nejen během natáčení (skotská premiérka se prý dokonce vyvlékla ze zahraniční cesty, jen aby se ho mohla zúčastnit), ale i v samotný den premiéry. „Neznám Edinburčana, který se nešel podívat. Trainspotting je přece náš!“ říkala mi v obchodě Mary, prodavačka, jež se přitom v éře původního Trainspottingu sotva batolila.

Carlyle sám slova o „národním hrdinovi“ spíše zlehčuje. „Legenda? To tedy nevím. Každopádně je to pocta,“ odpověděl v rozhovoru, jenž Refllexu poskytl přímo na premiéře. Mimo záznam potom prozradil, že by se nebránil ještě jednomu pokračování Trainspottingu. „Begbie ostatně vystupuje v poslední knize Irvina Welshe The Blade Artist. Takže kdo ví, možná neřekl poslední slovo.“

Exkluzivní video a text přinesl server Reflex.cz. Další zprávy ze světa kultury zde.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek