Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bydlení za všechny peníze. 10 nejdražších domů světa

Bydlení za všechny peníze. 10 nejdražších domů světa

Investice do nemovitostí je většinou dobrý nápad. Podobně uvažují i světoví miliardáři. Ti si kupují či staví domy nedozírné hodnoty. Nabízíme přehled deseti nejdražších.

Updown Court (Velká Británie)

cena: 3,88 miliardy korun

Zámek o rozloze 40 tisíc čtverečních metrů je větší než Buckinghamský palác. V jeho útrobách najdete 103 pokojů. Pro Angličany je to symbol luxusu. Podlaha je tu vyzdobena mozaikou z 24karátového zlata. Vlastníkem je neznámý byznysmen, který nemovitost koupil v roce 2011.

Taohuayuan House (Hong Kong)

cena: 3,98 miliardy korun

Nejdražší dům, který se neznámému kupci prodal v loňském roce, leží v Číně. Má 32 ložnic, jezerní koupaliště, několik nádvoří a zahrad. Pro design domu i jeho okolí bylo inspirací město Su-čou. Název v mandarínštině znamená Utopie.

The Pinnacle (USA)

cena: 4 miliardy korun

Luxusní lyžařská chata je majetkem vlastníků soukromého golfového a lyžařského klubu v Monaně, Tima a Edry Blixsthových. Vyhřívané tu jsou nejen podlahy, ale také příjezdová cesta.

Ellison Estate (USA)

cena: 5,17 miliardy korun

V roce 2004 si americký byznysmen Larry Ellison postavil přepychové sídlo v Kalifornii. Celkem tu najdete 10 budov a rozlehlou zahradu s jezerem. Vše je zasazené do tradičního japonského stylu.

Park Place (Velká Británie)

cena: 5,63 miliardy korun

Ruský byznysmen Andrey Borodin investoval do nemovitosti v Británii. Koupil velkolepou stavbu z 18. století. Její součástí jsou i přilehlé parky, stáje a chalupy.

One Hyde Park (Velká Británie)

cena: 5,71 miliardy korun

Ukrajinský miliardář Rinat Achmetov vlastní dům, který má kromě skvělých výhledů na Londýn ještě jednu přednost. Všechno je v něm neprůstřelné. Najdete tu dokonce i protiatomový kryt. Bezpečí především.

6 Kensington Palace Gardens (Velká Británie)

cena: 5,74 miliardy korun

Čtyřpodlažní dům syna indického ocelářského magnáta Lakšmí Mittala. K dispozici tu má pět ložnic a rozsáhlé služebnictvo. Součástí domu je i rozsáhlá sbírka uměleckých děl.

Fairfield Pond (USA)

cena: 6,42 miliardy korun

Fairfield Pond v New Yorku je prostorný dům s 29 ložnicemi, 39 koupelnami, basketbalovým hřištěm, dvěma tenisovými kurty, bowlingovou dráhou a luxusní vířivkou. Nekupte to za ty peníze. Vlastníkem je investor Ira Rennert.

Villa Leopolda (Francie)

cena: 27 miliard korun

Sídlo, které nechal postavit bývalý belgický král Leopold II. v roce 1902. Dům na Azurovém pobřeží má 19 ložnic, sportovní hřiště, bowlingovou dráhu, několik kuchyní, obývacích pokojů a kinosál. Majitelka Suzanne Marnier-Lapostolleová budovu loni nabídla k prodeji za rovnou miliardu eur.

Antilia (Indie)

cena: 51,74 miliardy korun

Dům indického miliardáře Mukeše Ambaniho v Bombaji by měl zvládnout zemětřesení o síle 8 stupňů Richterovy škály. K dispozici budete mít také parkovací místa pro 160 aut a tři vlastní heliporty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek