Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Carské Rusko na jedinečných barevných fotografiích. Proč zachycují i nahého českého zápasníka?

Carské Rusko na jedinečných barevných fotografiích.  Proč zachycují i nahého českého zápasníka?

Kolorování starých fotografií je v posledních letech velmi oblíbené a módní. Z letitých snímků tak vznikají díla, která si člověk v minulosti neuměl v této podobě představit. Podívejte se na kolekci fotek z carského Ruska i komunistického Sovětského svazu. Naprostou zvláštností mezi nimi je fotografie českého zápasníka Karla Pospíšila, který před více než sto lety v Rusku působil.

Na unikátních snímcích si můžete prohlédnout například dcery a manželku posledního ruského cara Mikuláše II. Všechny čtyři dcery i manželka byli po carově abdikaci v březnu roku 1917 společně s Mikulášem II. deportovány na Sibiř. Zde je zastihla i bolševická revoluce. Ve středu 1. července 1918 byla celá rodina v Jekatěrinburgu popravena.

Mezi další zajímavosti patří i fotografie prvního kosmonauta Jurije Gagarina, který pózuje před svým automobilem. Nejedná se však o sovětský automobil, ale o francouzský sporťák Matra Bonnet Djet. V pozadí je moskevský památník kosmonautiky a snímek tak vytváří vcelku zajímavý paradox. Podívejte se na snímky v galerii na konci článku.

Článek připravila redakce časopisu Reflex

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>