Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká premiéra. Jaký je nový Vinnetou?

Česká premiéra. Jaký je nový Vinnetou?

Česká televize dnes do svého programu zařadila remaku příběhu o ikonickém indiánském náčelníkovi Vinnetou - Nový svět. Třídílná filmová série televize RTL po zhruba 50 letech oživila samozřejmě také jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda nebo krásnou indiánku Nšo-či. 

Řada českých diváků u původních filmu z 60. let vyrostla, očekávání tak bylo velké. V Německu už tuto premiéru mají pár týdnů za sebou. Trojici filmů odvysílala tamní televize během vánočních svátků a sledovalo ji přes pět milionů diváků.

Na své si podle německých médiích přijdou jak staří milovníci mayovek, tak ti, kteří apačského náčelníka spatří poprvé. Trilogie zpracovává známá témata – od příjezdu Old Shatterhanda na Divoký západ a jeho sbratření se s Vinnetouem, přes objevování pokladu na Stříbrném jezeře, až po tragickou indiánovu smrt.

Filmy přišly celkem na 13 milionů eur (351 milionů korun) a stejně jako jejich předchůdci se natáčely v chorvatské přírodě, mimo jiné u Plitvických jezer, na Istrii nebo v národních parcích Krka a Paklenica. Některé záběry pak obsahují přímé odkazy na snímky ze 60. let. Nechybějí ani kostýmy, které se velmi podobají těm původním, nebo tak známá ústřední melodie.

Hereckou spojnicí mezi filmy, které dělí pět desetiletí, měl být Pierre Brice, který měl podle představ Stölzla ztvárnit postavu Vinnetouova otce Inču-čuny. Legendární představitel původního Vinnetoua ale loni v červnu zemřel. Navíc z nápadu beztak nebyl nadšený.

Němečtí kritici pak nešetří chválou na adresu herce Wotana Wilkeho Möhringa, který ztvárnil postavu Vinnetouova blonďatého přítele. Ten oproti Lexi Barkerovi, který si dobrodruha zahrál v minulých snímcích, přináší na televizní obrazovky i hodně ze své německé identity, například když se stydí při společné koupeli s indiány.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek